Siiri Lahe: tänases energiakriisis vajab ka tööstuse konkurentsivõime riigipoolset jätkuvat tähelepanu
Elektri ja gaasi hinnatõus on löönud valusalt kogu tööstussektorit. Katet sellelt, kuidas on läinud Eesti ainsal haavapuitmassitehasel AS Estonian Cell, kergitab ettevõtte juht Siiri Lahe.
Siiri Lahe: "Loodame praegust kriisi üle elades kasumlikkuse taastada." Foto: Raul Mee
Estonian Celli tehas seisis detsembris lühiajaliselt ülikõrgete elektrihindade tõttu. Peale seda on tehas töötanud. Ehkki elektrihind on detsembriga võrreldes mõnevõrra langenud, on energiakulu lisandunud gaasi hinnatõusu arvestades valulikult kõrge.
Möödunud aasta sügisel alanud elektri ja gaasi tohutu hinnatõus valmistab ettevõtjatele endiselt muret ning teeb tigedaks, kuidas riik teenib seetõttu suurt kasumit, aga abi ettevõtjatele on väga väike.
Täna toimunud Metsarahva päeva raames avas kõigile huvilistele oma uksed ka Estonian Cell, mis väärindab Eestis kasvavat haavapuud. Tehase territooriumil olevad palgivirnad on meelispaigaks ümbruskonna rebastele, kellest üks tuli külastajaid uudistama.
Aasta töösturi nominendi ja Estonian Celli juhatuse liikme Siiri Lahe sõnul on Eesti tööstusel üks suur probleem, mille lahendamise nimel tuleb kõigil tööstusettevõtetel tööd teha.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.