Petturid panevad sotsiaalmeedias inimesi uskuma asju, mis pole tõesed. Näiteks jäljendatakse tuttavate inimeste hääli.
Foto: Veiko Tõkman
Need on peamiselt videod või pildid, kus tehisintellekti abil on loodud võltsitud sisu, mis on inimsilmale praktiliselt eristamatu tõelisest. SEB turbeanalüütiku Neeme Kalda sõnul on selle tehnoloogia kuritarvitamise mõju järjest laiahaardelisem.
Odomeetri pettused ja vigade varjamine on käinud kasutatud autode äriga kaasas juba aastakümneid, kuid mida aeg edasi, seda nupukamaks muutuvad ka petised, kes on enda kombitsad ajanud juba Facebooki Marketplace`i ja kahtlastesse veebipõhistesse makselahendustesse.
Palgakonto pettused on juhtumid, kus petturid saadavad e-kirja ettevõtetele ja riigiasutustele sooviga muuta ära palga laekumise konto numbrit, et liigutada töötajate tasud oma kontodele.
Tänapäeval on võimalik oma rahast ilma jääda lausa mitmel erineval moel - petturid kiusavad oma ohvreid nii vahetus suhtluses kui ka internetis kavalalt lõksu meelitades. Möödunud aasta jooksul peteti Eesti inimestelt välja ligi 9 miljonit eurot.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.