Muutlikud sügisilmad toovad endaga kaasa ettearvamatud teeolud. Kuigi talverehvide kasutamine on kohustuslik alles alates detsembrist, on varasemad aastad näidanud, et ootamatuid teeolusid ja jääd võib esineda juba oktoobrikuus.
Talverehvid tasuks autole alla panna juba enne esimese lume tulekut.
Foto: Julia-Maria Linna
“Soovitatav on talverehvid paigaldada siis, kui temperatuur langeb püsivalt alla 7°C. See on hetk, mil suverehvide haarduvus hakkab oluliselt vähenema, eriti niiskel või jäätunud teepinnal,“ selgitab Amservi teeninduse ja varuosade lao juhataja Ragnar Pildre.
Tavaliselt on sügisilmad need, mis panevad inimesed senisest rohkem mõtlema oma auto seisukorra peale, sest peagi on vaja üle vaadata talverehvid ning vajadusel uued osta, töökorda tuleb sättida tuled ja autokere talviseks liiklemiseks ära vahatada.
Kuigi Eesti õhukvaliteet on viimase kümnendiga oluliselt paranenud ja tervisemõjud vähenenud, põhjustasid õhusaastes sisalduvad peenosakesed ja lämmastikdioksiid 2020. aastal Eestis enam kui tuhat varajast surma, selgus keskkonnaministeeriumi tellitud uuringust, mis valmis Tartu ülikooli ja Eesti Keskkonnauuringute Keskuse koostöös.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.