Suur ostunimekiri: S&P 500 ala- ja ülehinnatud aktsiad
Möödunud aastal lendasid aktsiaturgudel enim tehnoloogia- ja ravimitootjate aktsiad, edasiseks näevad analüütikud S&P 500 indeksi ettevõtete aktsiatest kümmekonnale kasvuruumi üle 40 protsendi.
INVL Eesti investeerimisstrateegi Rait Kondori sõnul on tavapärane, et aktsia konsensusliku hinnasihi muutmisega ei jõuta sama kiiresti reageerida kui seda teevad turuosalised, mis toob sageli turuhinna ja hinnasihtide vahele suuremad käärid. Foto: Getty Images/Scanpix
Samas kaupleb enamik indeksi osalistest oma hinnasihile üpris lähedal ning S&P 500 keskmine kasvuruum jääb 11% juurde.
Viimastel kuudel on minu silmapiirile sattunud üks droonitootja, mis vaevleb puhaskahjumis, kuid vaatamata sellele aktsia aina kallineb. Mis seal siis ikka – panin lugemisprillid ette ja hakkasin olukorda uurima, kirjutab Investor Toomas enda uuest investeerimisideest.
November jääb meelde emotsionaalsete USA presidendivalimistega, mis ka börsid haljalt rohetama panid. Minu portfelli kogunes kopsakas lisa, kirjutab Investor Toomas oma novembrikuu ülevaates.
Raha kaasava EfTEN Real Estate Fundi aktsiate märkimine paneb paraja dilemma ette, kuna kinnisvaraturg hakkab pead tõstma, kuid senine tootlus pole minu eesmärke täitnud, kirjuab Investor Toomas.
USA järgmise presidendi Donald Trumpi kandidaat tervishoiuministriks, vaktsiiniskeptik Robert Kennedy juunior, tekitas ravimisektoris tormi, pannes aktsiad kolinal langema. Minu arvates tekkis sektoris aga hoopis ostukoht, kirjutab Investor Toomas.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.