Lühike veebruar: raha otsas ja kasvurakett vedas alt
Lühike ja börsitorme täis veebruar loksutas minu portfelli pigem külgsuunas. Tehnoloogia uputas positsioone üksteise järel punasesse, Balti börs andis natuke hingamist. Indeksitele jään ikka alla, kirjutab investor Toomas.
Microsoft oli veebruaris investor Toomase portfelli kõige suurem põruja. Hiljuti tuli info, et Skype’ iga tuleb meil varsti hüvasti jätta. Foto: Zumapress/Scanpix
Minu tehnoloogiast pungil portfell on pidanud tõesti veebruaris üle elama korraliku börsisahmaka. Jaanuaris Valges Majas tööd alustanud Trumpi pidasime kõik ettearvamatuks, aga et see ettearvamatus nii värvikaks kujuneb, seda me keegi sellisel määral ei uskunudki.
Kui Balti börsist poleks sõõm värsket õhku üle käinud, oleksin tunduvalt kehvemas seisus.
Palantiri aktsia on viimase aja uudiste valguses nii mõnegi investori südame pannud ärevusest kloppima, nädalane pea 30% suurune kukkumine sundis ka mind kiiresti pilku peale viskama, kirjutab investor Toomas.
Kaitsetööstuse aktsiad on viimastel päevadel rallit jätkanud ning võimsad liikumised tõmbasid ka minu tähelepanu, kuid paistab, et hinnatasemed on kohati kallimad kui USA tehnoloogiagigantidel, kirjutab Investor Toomas.
Minu portfelli üks kaalukamaid ettevõtteid, LHV Group, tuli äsja välja oma viisaastaku prognoosiga, samuti üllatas grupi juht erakorralise dividendi jutuga. Lähemalt vaadates aga paistab, et LHV ise näeb oma tulevikku lähiaastatel tumedamana kui mullu, kirjutab investor Toomas.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.