Venemaal raha teenivate Eesti ettevõtete ja nende omanike väljatoomine ning seeläbi häbimärgistamine on asjakohane, ehkki seniajani Vene turule jäämise põhjused erinevad suuresti, leidsid ajakirjanikud nädalat kokku võtvas raadiosaates "Äripäev eetris".
Vene suunal jätkavatest Eesti ettevõtetest artikli kirjutanud Eliisa Matsalu märkis, et tema meelest ei peaks Ukrainas sõda pidava Putini Venemaaga tegema ka sellist äri, mis seadusi ei riku.
"Kuid minul on lihtne öelda, et lõpetage äri ära ja võtke kahjum sisse, sest see ei ole minu raha," nentis ajakirjanik. "Samas oli ka väga mitu ettevõtjat, kes õigustasid äri Venemaaga. Vaat nemad on kõige problemaatilisemad."
Välisuudiste toimetaja Indrek Lepik nentis, et tema empaatia niisuguste ettevõtete vastu on viimase poolteise aasta jooksul otsa saanud.
"Äriplaan, mis baseerub äri tegemisel Venemaaga, peab hõlmama poliitilist riski, et see ei ole normaalne riik. Ja ei ole olnud seda vähemalt 20 aastat," tõi Lepik välja.
Saatejuht Karl-Eduard Salumäe nõustus Äripäeva juhtkirjaga, et üksikasjades erinevad Venemaale jäämise lood suuresti ning mõningatel puhkudel võib ettevõtjat isegi mõista. "Paraku aga tuleb nentida, et ka Eesti ettevõtjaskonnas leidub putiniste, ehkki nad on selges vähemuses," lisas Salumäe.
Saates arutleti veel näiteks naiste vähesuse üle Eesti tippfirmades ning ennustati, kes valitakse pühapäeval Keskerakonna uueks juhiks – kas Mihhail Kõlvart või Tanel Kiik.
Foto: AP/Scanpix
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.