Julgeolekuekspert Rainer Saksa hinnangul määrab läbirääkimiste kulgemise see, millist survet suudab USA avaldada varjatult Venemaa juhtkonnale.

- Julgeolekuekspert Rainer Saks.
- Foto: Raul Mee
Saksa sõnul on Venemaa sattunud korraliku surve alla, kuid avalikult järeleandmisi välja ei näidata. "Venemaa jaoks ei ole avalikult hiljem mingitest positsioonidest taganemine kuigi suur probleem, sest tegelikult saavad kõik aru, et Venemaa ei suuda sõjaliselt neid eesmärke saavutada, mida ta esitab vaherahu tingimusena," rääkis Saks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina sõda läheb kuumemaks, Euroopa ei karda tuumarelva ja Saudi Araabiast oodatakse valget suitsu, need on Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepiku fookusteemad välisuudiste kokkuvõttes “Globaalne briifing”.
Fiasko ovaalkabinetis, pantvangistatud Põhja-Ameerika vabakaubandus ja Euroopa Liidu tõetund, need on Äripäeva välisuudiste toimetaja Indrek Lepiku fookusteemad värskes ülevaates “Globaalne briifing”.
USA administratsioon annab üha rohkem signaale selle kohta, et diil Venemaaga tehakse üle eurooplaste ja vahest isegi üle ukrainlaste peade. Julgeolekuekspert Rainer Saks ütles aga “Äripäeva arvamusliidri” saates, et niisama lihtsasti see ameeriklastel ei lähe.
Euroopa parlamendi liige, endine välisminister ja suursaadik Marina Kaljurand ütleb, et ka ameeriklastel endil tuleb teha häält ja Donald Trumpi autoritaarsuse vastu protestida.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.