Galerii: Kehalas peetud rahvasprindil pandi autode võimed proovile

Autor: Kristjan Ojang • 22. mai 2021
Jaga lugu
"Kehala Ring 2021" võistluse kiiremad said ka rattad maast lahti.
Autor: Kristiina Tiitsu

54 sõitjat startis täna rahvasprindile "Kehala Ring 2021". Teiste seas ka noored, naised ning vanad nõukaaegsed autod.

Kui kiirusehuvilisel on soov oma auto võimeid proovile panna, siis hea võimaluse selleks annavad rahvaspordivõistlused. Täna sõideti Kehala Ringil rahvasprinti, kus teiste seas sööstsid võistlustulle ka naised ja noored.

Autod jagati vastavalt veoskeemi järgi erinevatesse klassidesse, nii võtsid üksteiselt mõõtu esi-, taga- ja nelikveolised sõidukid. Omaette arvestus käis ka ka vanadele nõukaaegsetele sõiduautodele, võistlusklasse oli kokku kuus.

"Põhimõtteliselt on tegemist samasuguste autodega, millega sõidetakse tänavatelgi. Mõni on oma sõidukile lihtsalt veidi paremad amortisaatorid või paremad rehvid alla pannud," sõnas võistluse korraldaja Vello Tiitus.

Päris niisama siiski kõiki starti ei lasta. Selleks, et rahvasprindil osaleda, tuleb endale eelnevalt osta Eesti Autospordi Liidust (EAL) rahvasportlase litsents, mis lubab võistelda kõikidel EAL-i rahvaspordi võistlustel ning annab litsentsiomanikule ühtlasi ka õnnetusjuhumi kindlustuse.

Kuna koroonapiirangute tõttu ei lubatud raja äärde pealtvaatajaid, siis anname rahvasprindi eredamatest hetkedest ülevaate siinses fotogaleriis ja videos.

Tiituse sõnul plaanitakse taolisi sprindivõistlusi eesoleval suvel Kehalas veel kahel-kolmel korral läbi viia. Seega, kes tunneb huvi kiiresti sõitmise vastu, hoidke ürituste kalendritel silma peal.

Kehala Ring 2021 esikolmikud:

Noored:

1. Laur Johannes

2. Rauno Juhkam

3. Juhan Reimal

Esivedu:

1. Erki Auendorf

2. Jaspar Vaher

3. Pranko Kõrgesaar

SU:

1. Martin Tanning

2. Silver Saar

3. Margus Habakuk

Tagavedu:

1. Aleksander Strelkov

2. Madis Lauri

3. Martin Goldberg

Nelikvedu:

1. Lembit Nõlvak

2. Aivo Täpsi

3. Toivo Voodma

Kehala Ring 2021. Fotod: Kristiina Tiitsu

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!