Üritused, mida nädalavahetusel külastada

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 2. juuli 2021
Jaga lugu

Anname toimetuse poolt soovitusi, mida põnevat ette võtta sel nädalavahetusel. Üritusi leidub nii kultuuri-, ajaloo- kui ka spordihuvilistele või lihtsalt mõnusa meelelahutuse otsijale.

Haljala kihelkonnapäevad

Haljala tähistab sel nädalavahetusel 780 aastapäeva. Üritused algavad täna õhtul kell 20:00 Grete Paia kontserdiga ning jätkuvad laupäeva ja pühapäeva jooksul. Näiteks homme peetakse kodukohvikute päeva, Haljala rahvamajas toimuvad mõttetalgud ning laupäeva õhtupoolikul valitakse parima koduleiva, koduõlle ja koduveini valmistaja. Pühapäev algab jumalateenistusega Haljala kirikus, päevaajal saab teatripiknikul näha harrastusteatri tegevusi ning terve nädalavahetuse jooksul toimub Haljalas 3x3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp, millest otseülekannet saab näha ka Lääne-Virumaa Uudiste lehel. Haljala kihelkonnapäevade kohta leiab infot facebookist.

Autor: Kuvatõmmis

Veini- ja siidrifestiva Vallimäel

Rakvere Vallimäel peetakse täna ja homme Veini ja Siidrifestivali. Kahel päeval astuvad ülesse tuntud Eesti artistid: NÖEP, Trad.Attack!, Öed, Kõrsikud, Curly Strings ja Dagö. Festivalil osalejatele pakutakse degusteerimiseks erinevaid veine ja siidreid ning võimalust osaleda parima veini ning siidri valimisel. Päevapileti hind on 30 eurot, veinigurmaanile 40 eurot, üliõpilastele maksab pääse 18 eurot. Lisainfo on leitav facebookist.

Autor: Kuvatõmmis

Emumäe jooks

3. juulil peetakse Emumäe torni juures Lääne-Virumaa jooksusarja viies etapp ehk 17. Emumäe jooks. Võistluskeskus avatakse hommikul kell 10:00, esimene start antakse kell 12:00. Võistlusdistantse on neli: 200 meetrit, 600 meetrit, 2,6 kilomeetrit ja 6 kilomeetrit. Iga osaleja teenib ka Lääne-Virumaa jooksusarja etapi medali. Rohem infot leiab jooksusari.ee lehelt.

Autor: Kuvatõmmis

Kontsert Kiltsi lossis

Pühapäeval kell 15:00 algab Kiltsi lossis kontsert "Hispaania lauluraamat", kus metsosopran Tuuri Dede ja pianist Kadri-Ann Sumera esitavad Wolfi ja Brahmsi muusikat. Esinejad vestlevad ka publikuga esitatavast muusikast. Kontserdile pääseb koos mõisapäeva külastuse piletiga (täispilet 4 eurot, sooduspilet 2 eurot, pered 7 eurot). Lisainfo on leitav lehelt kammermuusikud.ee.

Autor: Kiltsi lossi facebook

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!