Alutaguse mõisad ootavad end avastama

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 12. august 2021
Jaga lugu

Kui laupäevaks plaanid veel tegemata, tasub heita pilk ida suunas, sest Alutaguse vallas toimub mõisakohvikute päev, mis pakub uudistamisrõõmu ning kontserdiprogrammi hommikust õhtuni.

Illuka mõis.
Autor: Illuka mõis

Laupäeval on Alutaguse vallas avatud kuus mõisakohvikut ning seda üpris erinevatel aegadel, nii et huvilisel on võimalik kõikidesse neisse kiigata ning ka kultuuriprogrammist osa saada.

Päeva tasub alustada Tudulinnast, kus kella 10-13 on avatud Tudulinna hääbunud mõisa kohvik. Kell 11 musitseerib seal saksofonist Henri Aruküla, ajaloost räägib Andres Meresmaa ja külas on ka kloun Ummi.

Iisaku kadunud mõisa kohvik ootab külastajaid Kaseväljal kella 12-15. Kell 13 musitseerib vaskpillikvintett Tuulisbrass, ajaloolistest kõrtsidest räägib Anne Nurgamaa.

Illuka mõisapargi kohvik avab oma uksed kella 14-17. Kell 15 esinevad Marianne Leibur ja Karl Madis Pennar, kell 16 algab ekskursioon Illuka mõisas.

Kiikla unustatud mõisa kohvik on avatud kella 17-20. Kell 17.15 ootab külastajaid Muinasjutuküla ajaloohõnguline lavastus "Kuida ma-rahwas woib röömsaste elada" ja jalutuskäik Vikerkaare teel, kell 18 astuvad üles Meelis Punder ja Priit Pihlap.

Mäetaguse mõisapargi kohvik on avatud kella 19-21. Kell 20 pakub muusikalist elamust Jaan Tätte, kell 21 algab ekskursioon mõisas.

Pagari mõisapargi öökohvik avab uksed kell 20 ja jääb avatuks südaööni. Kell 21 algab tantsuõhtu, kus muusikat teevad Ervin Lillepea ja ansambel Kruiis, humoorikate vahepaladega esineb Kadri Lillepea Ainsalu.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!