Rakvere Tarvas annab kõrgliigas võimaluse Gert Kaldmäele

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 19. august 2021
Jaga lugu

Rakvere Tarva meeskonnaga liitub uus tegija. Korvpalliklubi teatas, et nende seltskonda saabub esiliigas suuri tegusid teinud saarlasest ääremängija Gert Kaldmäe.

Tarvaga liitus ääremängija Gert Kaldmäe.
Autor: Rakvere Tarvas korvapallimeeskond

26-aastane ja 195 cm pikk Saaremaalt Orissaarest pärit Gert Kaldmäe on varem korvpalli mängud Eesti meistrivõistluste madalamates liigades ning nüüd ootab teda ees meistriliiga debüüt.

Tarva peatreener Martin Müürsepp rääkis, et teda paneb imestama, miks Kaldmäe sugune suur mees ei ole varem saanud võimalust mängida kõrgemal tasemel.

"Tema oskused seda lubavad. Mina ootan huviga, mida ta suudab korda saata," ütles Müürsepp võistkonna sotsiaalmeedias.

Eelmisel hooajal viies kohtumises Eesti esiliigas Kadrina Karude ja enne seda aastaid Eesti Maaülikooli meeskonna mänguvormi kandnud Gert Kaldmäe näol on tegu saarlasega, kes sidunud end ülikooliõpingute järel Taaralinnas Lääne-Virumaaga – agronoomiharidusega mees omandas EMÜ-s magistrikraadi ning on sellest kevadest ametis Pajustis tegutsevas Pandivere Seemneviljaühistus.

"Töökoht on [Rakverele] lähedal – jõuab kõike teha. Peab jõudma," lausus Kaldmäe.

Teadupoolest on Orissaarest pärit teinegi rakverlaste pallur, Tormi Niits. Mõlema mehe esimene treener oli Saaremaal legendaarne Mati Rüütel.

"Tormi on mõni aasta noorem, aga samas kohas alustasime korvpalliga. Saaremaalt ikka tuleb häid mängumehi. Orissaarest on läinud poisse juba ka piiri taha," nentis Gert Kaldmäe.

Tarvasse tulekuga loodab Kaldmäe teenida peatreeneri usalduse ja ühes sellega mänguminuteid. "Eks näeb, mis saama hakkab, sest ma pole ju varem sel tasemel mänginud. Põnev kindlasti. Mul on hea meel, et sellise võimaluse sain," rääkis ta.

"Ka Rakvere on mulle varasemast tuttav – mõnus, rahulik koht," lisas Kaldmäe.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!