Kohane ja võida! Ettevõtlusnädal pöörab pilgu muutuvatele oludele

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 13. september 2021
Jaga lugu

Traditsiooniline üle-eestiline Ettevõtlusnädal toimub 4.-10. oktoobrini. Eesti suurima koolitusnädala juhtmõte on "Kohane ja võida!".

Oktoobris toimuv Ettevõtlusnädal võtab tähelepanu alla kohanemise muutuvate oludega.

Lääne-Viru Arenduskeskuse juhatuse liikme Heli Eigi sõnul pakub nädal inspireerivaid üritusi kõikidele huvilistele.

"Nädala sees inspireerime noori koos mentoritega ja anname tootmisjääkidele uue elu. Turismiettevõtetel on võimalus meeleolukalt suhelda reisifirmadega ja tootmisettevõtete juhtidele annab hoogu kogenud koolitaja," ütles Eigi.

Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige Andres Huul rääkis, et tänavusel Ettevõtlusnädalal on fookuses kohanemine pidevalt muutuva maailmaga.

"Just see on edu võti, mis meil aitab seljatada kriisid ja väljuda nendest võitjatena,“ sõnas Huul. Ta lisas, et nädala jooksul tutvustatakse erinevate sündmuste raames neid edutegureid, mis on olulised nii iga ettevõtja kui ka vabaühenduse jaoks täna ja homme, et uute olude ja muutunud majanduskeskkonnaga kohaneda.

Nädal toob kokku nii ettevõtlusega alustajad kui ka tegutsevad ettevõtted. Üritusi toimub ka koolinoortele.

Sel aastal on varasemast suurem hulk üritusi suunatud vabaühendustele.

Esmakordselt korraldab maakondlike arenduskeskuste võrgustik 6. oktoobril Konsultatsiooni kolmapäeva, mil saavad kõik huvilised osaleda tasuta kiirnõustamisel ja küsida ettevõtluskonsultantidelt nõu.

Ettevõtlusnädala raames toimub tänavu paarsada temaatilist üritust nii eesti kui ka vene keeles. Kõikides Eesti maakondades korraldatakse ettevõtlusega alustama julgustavaid seminare, konverentse, töötubasid ning muudes formaatides üritusi. Ettevõtlusnädala üritusi viiakse läbi nii nõuetekohastes seminariruumides, hübriid- kui ka veebisündmustena. Suurem osa neist on osalejatele tasuta, ent osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Lääne-Virumaa Ettevõtlusnädalal pakutava programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda SIIN.

Ettevõtlusnädala korraldajad järgivad valitsuse ürituste korraldamise nõudeid ja terviseameti soovitusi. Sündmustel pääsemiseks tuleb külastajal tõendada oma nakkusohutust, esitades selleks tõendi COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Ettevõtlusnädal on valmis tegema ürituste korraldamisel ka jooksvaid muudatusi juhul, kui olukord seda nõuab.

Ettevõtlusnädal on suurim üle-eestiline ettevõtlusüritus, mis toimub igal aastal oktoobri alguses. Ettevõtlusnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused, juba 16. korda ning see viiakse läbi kõigis 15 maakonnas. Ettevõtlusnädala eesmärk on inspireerida ja julgustada inimesi enda ideid ellu viima, olgu selleks näiteks äriga alustamine, e-poe loomine või mõne uue põneva tootega turule tulemine.

Rohkem infot leiab SIIT.

Ettevõtlusnädalat koordineerib Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik. Ettevõtlusnädal viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!