Rakvere linnaliinidele tulevad keskkonnasäästlikud bussid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 16. september 2021
Jaga lugu

Uuest aastast hakkavad Rakvere linnaliine teenindama keskkonnasäästlikud, tänapäevased ja mugavad surugaasil sõitvad bussid. Rakvere linnavalitsus viis tänavu kevadel läbi riigihanke uue avaliku liiniveo korraldamiseks linna bussiliinidel alates 1. jaanuarist 2022, mille võitis AS Hansabuss.

Hansabussi esindajad käisid Rakvere linnavalitsuses.
Autor: Kristel Mänd

Sel nädalal toimus linnavalitsuses linnajuhtide ja hanke võitjaga esimene töökoosolek, kus arutati lepingu täitmise detaile.

„Kuna tegemist on väga olulise ja pikaajalise, kaheksa aastat kehtiva lepinguga, oli vaja kõik detailid läbi arutada, et teenus oleks võimalikult kvaliteetne," sõnas Rakvere abilinnapea Kert Karus.

Abilinnapea sõnul on Rakvere linna ühistranspordi korralduses tulemas suuri muutusi nii bussiliinidel, kasutusele võetavates bussides kui reisijate sõidumugavuses. „Võrreldes seni kehtiva sõiduplaaniga lisandub mitmel liinil uusi väljumisi. Samuti avame kauaoodatud uue linnaliini number 4, mis hakkab teenindama raudteejaama ja mille reisid on kooskõlas Elroni reisirongide sõidugraafikutega," rääkis Karus.

Aktsiaseltsi Hansabuss kommerts- ja avalike liinide ärisuuna juht Karel Prikk sõnas, et neil on väga hea meel Rakvere linnaliinide hankelepingu sõlmimise üle.

"Oleme väga rõõmsad koostöö alguse üle Rakvere linnaga ning ootame Hansabussiga liituma hoolivaid ja tublisid bussijuhte, et ühiselt viia linnaliinide transport täiesti uuele ja keskkonnasõbralikule tasemele," lisas Prikk.

Linnaliine hakatakse alates 1. jaanuarist 2022 teenindama seitsme madalapõhjalise, säästlikul surugaasil (CNG) sõitva, igati mugava ja turvalise autobussiga. CNG täielikult põlemisel jääb järele vaid süsihappegaas ja veeaur, mis on keskkonnasäästlikum võrreldes diiselkütusel töötavate autobussidega.

Ole teemaga kursis! Telli oma e-postile teavitus, kui ilmub lugu just sellel teemal:

Vaata veel

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!

Meie koostööpartneriteks on

Telli uudiskiri ja ole kursis Lääne-Virumaal toimuvaga

Jaga meiega huvitavat infot!