Eile oli mitu põlengut

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 22. september 2021
Jaga lugu

Eile sai häirekeskus teate mitme põlengu kohta. Ama külas said kuivatis kannatada herned, Kundas oli leekides auto ja Tudu alevikus põles puiduvirn.

Tudu ja Roeal vabatahtlikud päästjad kustutasid eile Tudu alevikus puidukuivati ääres põlenud puiduvirna.

21. septembril kell 14.59 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Ama külas on hõõguma hakanud kuivati. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et leeki hoones ei olnud, kuid punkrist tuli tossu. Kuivatist toodi välja umbes 35 tonni herneid, millest osa olid kõrbenud. Päästjad kontrollisid termokaameratega kuivati üle, et ei oleks varjatud koldeid. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Kell 21.12 põles Kundas Kunda jõe lossimiskohas lahtise leegiga sõiduauto. Kuna masinale oli ligipääs raskendatud, tuli päästjatel autoni jõudmiseks liikuda jalgsi ligi 400 meetrit. Pärast olukorrast ülevaate saamist kutsuti kohale ka päästjate UTV, mille abil likvideeriti põleng kella 23.07-ks. Inimesed tulekahjus viga ei saanud ja esialgsetel andmetel sai põlen alguse elektrisüsteemi rikkest.

Kella 23.57 ajal anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Tudu alevikus põles Jaama tänaval katlamaja. Tudu ja Roela vabatahtlikud päästjad leidsid eest puidukuivati ääres põleva puiduvirna. Kohaliku töötaja abil tõsteti puit hoonest eemale ning alustati kustutustöödega. Päästetööd lõpetati kell 1.33.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!