Raskelt haige naine vajab heade inimeste abi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 23. oktoober 2021
Jaga lugu

MTÜ Naerata Ometi kutsub toetama 33-aastase Pille-Riini ravi, kes elab juba mitu aastat koos haigusega, mille nimi on sclerosis multiplex.

MTÜ Naerata Ometi inimesed on oma südameasjaks võtnud 33-aastase raskelt haige Pille-Riini aitamise.
Autor: MTÜ Naerata Ometi

Naerata Ometi MTÜ kirjutab oma kodulehel, et nende poole pöördus abipalvega Tamsalus elav noor naine Pille-Riin, kellel tuvastati 2018. aasta maikuus haigus nimega sclerosis multiplex.

Raskeloomuline haigus viib inimese kehast kogu jõu: ta muutub liikumisvõimetuks, tekivad kõnehäired, hallutsinatsioonid ja kaob nägemine.

"Antud hetkeks on Pille-Riiniga kõik peale nägemiskaotuse juba aset leidnud – see on alles ees."

MTÜ Naerata Ometi inimesed edastavad, et hetkel katsetatakse Pille-Riinile erinevaid süste, aga nendega kaasnevad kõrvalnähud: alates oksendamistest ja lõpetades tema kõne ajutise lainetamisega. Pidevalt esineb mälukaotust ja nii mõnigi jalutuskäik on lõppenud kukkumisega.

Kodulehel edastatakse, et kahjuks ei ole Eestis veel võimalik haigust täielikult ravida, kuna puudub praktiline väljaõpe.

Pille-Riin on vapper naine, tema perekond koos temaga tublid võitlejad. Noore naise elutahe on meeletu ja nii soovivad MTÜ inimesed tema ravile kaasa aidata.

On olemas õlekõrs.

MTÜ Naerata Ometi leheküljel on kirjas, et ränga haiguse raviks tuleb Pille-Riini väljaspool Eestit opereerida ja teostada tüvirakkude siirded.

Tehti taustauuringuid, kaaluti kõiki valikuid ja kaasati abistajaid.

"Hetkel suhtleme doktor Fedorenkoga Moskva kliinikust, kes on selliseid operatsioone teinud ja mitmekümne inimese elu päästnud," edastatakse abistajate kodulehel.

Doktor Fedorenkol on edulugu ka Eesti noormehega. Mõni aasta tagasi raviti sealsamas kliinikus noormeest nimega Margus Elts, kes suudab tänaseks edukalt liikuda ja teeb ka kunstnikuna tööd.

On lootust.

"Pille-Riini MRT-uuringute põhjal öeldi kliinikust, et teda suudetakse aidata. Loomulikult ei saa sellise ravi puhul olla sajaprotsendilist garantiid. Pille-Riini operatsioon on määratud järgmise aasta veebruari lõpuks. Kui keegi teistest patsientidest peaks operatsioonist loobuma, siis on ka võimalus, et ta pääseb sinna juba varem," vahendatakse kodulehel.

Operatsioon on aga kallis.

Koos haigla, reisi ja elamiskuludega läheb see maksma 55 000 eurot. Pille-Riini perekond on teinud omal käel sotsiaalmeedias kampaania raha kogumiseks. Hetkel on summast koos juba üle 22 000 euro.

Pöörduti ka haigekassa poole, aga seadusest lähtuvalt oli nende vastu eitav.

MTÜ Naerata Ometi inimesed pöörduvad palvega naist toetada.

Sclerosis multiplex on pea- ja seljaaju haigus, mille käigus tekib autoimmuunne põletik ning mille tõttu kahjustub närvirakkude ümber olev müeliinikiht.

Põhjamaade statistikat arvestades on Eestis umbes 1000-1500 selle diagnoosiga inimest.

Kuidas saad Sina aidata?

Pangaülekanne:

LHV Pank

EE167700771002598797

Swedbank

EE672200221046387155

SEB

EE101010220101993019

Coop Pank

EE074204278613542000

Saaja: Naerata Ometi MTÜ

Selgitus: Pille-Riini toetuseks

SMS-annetus:

SMS numbrile 13013 märksõnaga Naerata pilleriin annetad 1,6 eurot

SMS numbrile 13017 märksõnaga Naerata pilleriin annetad 3,2 eurot

Rohkem infot SIIT.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!