• 08.11.21, 10:25

Looduse võimas etendus: Simuna kohal mängisid nõiduslikud virmalised

Karged päevad ja ööd on võimust võtmas. Pühapäeva hommikul näitas Simunas loodus oma ilu ja vägevust. "Õitsele olid puhkenud" jäälilled, imetleda sai haldjajuukseid ja taevas sähvisid virmalised.
Pühapäeva hommikul oli võimalik Simuna kohal näha virmalisi.
  • Pühapäeva hommikul oli võimalik Simuna kohal näha virmalisi.
  • Foto: Janek Pärn
Janek Pärn pildistas Simunas kogu seda lummavat vaatemängu.
Meteoroloog ja ilmavaatluste populariseerija Jüri Kamenik on kirjutanud, et hilissügisesel võib metsade ja võsa, eriti pajustiku vahelt leida peamiselt maapinnal kõdunevatelt lehtpuuokstelt valgeid niiöelda haldjajuukseid - teisisõnu libahärmatist, külmalilli, jäävilla ja jäähabemet. Loodusnähtus olevat seotud ühe üdikulaadse seenega ehk ­pärisüdikuga (Pseudohydnum gelatinosum), mis on söödav.
Virmaliste kohta saad rohkem lugeda SIIT.
Looduses saab imetleda haldjajuukseid.
3 fotot
  • Looduses saab imetleda haldjajuukseid.
  • Foto: Janek Pärn

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.10.24, 09:20
Kontorielu koos mitme põlvkonnaga – väljakutse või võimalus?
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele