Rakvere valla juhtimine jätkub vanaviisi, aga palgatõusuga

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 18. november 2021
Jaga lugu

Kui Rakvere linnas pole jõutud veel esimesegi volikogu istungini, siis Rakvere vallas on istungeid peetud juba kaks ning esimesena maakonnas on paigas ka vallavanem ning vallavalitsus.

Vallavolikogu esimees Peep Vassiljev (vasakul) õnnitlemas vallavanemat Maido Nõlvakut.
Autor: Janek Seidelberg

Rakvere valla juhtimises praktiliselt muudatusi ei toimunud ning kõik jätkub vanaviisi. Suurim erinevus on see, et 300 euro võrra rohkem hakkavad teenima nii vallavanem kui ka volikogu esimees. Ja veidi kasvasid ka volikogu liikmete hüvitised.

Vallavanemaks valiti ühehäälselt Maido Nõlvak valimisliidust Üheskoos, kes on Rakvere vallavanema ametis olnud alates 2017. aastast ja enne seda juhtis kaheksa aastat Sõmeru vallavolikogu.

Samuti jätkab senises koosseisus vallavalitsus, kuhu lisaks vallavanemale kuuluvad Viktor Häninen, Reimo Moor, Janek Seidelberg, Külli Õisma ja Nele Rogenbaum.

Et eelmisel istungil valiti volikogu esimeheks tagasi Peep Vassiljev, on valla eesotsas ikka samad näod. Tõsi küll, pisike - võib öelda, et kosmeetiline - muudatus siiski on, sest volikogu aseesimeheks valiti uus mees - Peeter Kalda Isamaast.

Volikogu kinnitas ka töötasud ja hüvitised:

- vallavanema töötasuks määrati 3300 eurot kuus;

- volikogu esimehele maksatakse hüvitist 1/3 vallavanemale makstavast töötasust kuus;

- volikogu aseesimehele makstakse volikogu esimehe asendamisel hüvitist proportsionaalselt asendatud tööpäevade arvule;

- volikogu liikmele makstakse hüvitist 70 eurot igal istungil osalemise eest;

- volikogu alatise komisjoni esimehele makstakse hüvitist 90 eurot ja liikmele makstakse hüvitist 60 eurot igal komisjoni töökoosolekul osalemise eest;

- vallavalitsuse liikmele, kes ei ole nimetatud ametisse valla ametiasutuses, makstakse hüvitist 70 eurot igal vallavalitsuse istungil osalemise eest.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!