Koroonasse nakatumine väheneb tasapisi

Autor: Andres Pulver • 21. november 2021
Jaga lugu

Kui novembri alguses kerkis viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta Lääne-Virumaal üle 2000 ning 4. novembril koguni ligi 2300-ni, siis viimasel nädalal on see kiiresti langenud.

Väike-Maarja vald hakkab vaktsineerimisega hätta jääma.
Autor: Liis Treimann

Kuu alguses oli Lääne-Virumaa oma haigestumusnäitajaga maakondade seas esikolmikus, tänase seisuga on aga haigestumus 100 000 elaniku kohta maakonnas 1086, mis annab maakondade seas seitsmenda koha.

Rõõmustamiseks küll põhjust pole ning ettevaatust kaotada ei tohi, kuid olukord on muutunud selgelt paremaks.

Viimase ööpäeva jooksul tuvastati Lääne-Virumaal 23 uut nakatunut, lõppeva nädala kõige suurem ööpäevane nakatunute arv oli aga 52.

Lääne-Virumaal on vaktsineeritud 70,9 protsenti vähemalt 12-aastastest. Kõrgem on vaktsineerimisnäitaja seitsmes ja madalam samuti seismes maakonnas.

Kõige madalam on maakonnas vaktsineerituse tase Tapa vallas (66,8 protsenti), samas on pikka aega Tapaga viimaseid kohti jaganud Viru-Nigula vald (68,6 protsenti) läinud mööda Väike-Maarja vallast (68,4 protsenti).

Kõige usinamalt on vaktsineerimas käinud Haljala ja Kadrina valla elanikud - mõlemas on vaktsineeritud 75,4 protsenti vähemalt 12aastastest.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!