Viimane võimalus: saada enda lühifilm Eesti suurimale noorte filmifestivalile

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 22. november 2021
Jaga lugu

1. detsembri südaööl lõppeb Eesti suurimale noorte filmifestivalile lühifilmide esitamise tähtaeg.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival
Autor: Erakogu

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival (RGFF) ootab kuni 20 minuti pikkuseid linateoseid, mille hulgast valivad žüriiliikmed välja kümme lühifilmi.

RGFF on Eesti suurim noorte korraldatud lühifilmide festival, mis sai alguse 2004. aastal ning mille eesmärk on pakkuda alustavatele kineastidele võimalust tuua enda film publiku ette ja motiveerida õpilasi ja tudengeid, keda paelub filmikunst.

Festival on noortele väärt väljund oma loomingu tutvustamiseks ning hea võimalus pälvida tagasisidet Eesti filmimaastikul tunnustatud tegijatelt.

Festivalil tunnustatakse noori kahes kategoorias: õpilaskategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses kuni 19 aastat (k.a), ning tudengikategoorias, kuhu kuuluvad filmitegijad vanuses 20-26 aastat.

Filmidel puudub teema- ning žanripiirang, mis tagab loomevabaduse ja võimaldab esitada filme soovitud teemal.

Saadetud filme hindab meisterlik eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali kummastki kategooriast viis linateost. Finaalis linastuvaid filme hindab professionaalne põhižürii ning mõlema kategooria parimaid pärjatakse auhindadega.

Kolme filmiga RGFF´il osalenud ning mitmeid auhindu võitnud filmitegija Urmet Piiling meenutab festivali kui kohta, kus filmitegijaid võeti alati hästi vastu. “See ei ole lihtsalt festival, kuhu sa lähed enda filme näitama, sa lähed elamust saama,” meenutas ta. “Kui saad enda filmi vaadata suurel ekraanil koos rahvaga, siis see on see, mis teeb filmist filmi.”

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaalüritus leiab aset 2022. aasta 5. veebruaril, millest tehakse ka otseülekanne. Festivali meeskonna eesmärk on korraldada seekordne festival suuremalt, uhkemalt ning glamuursemalt kui kunagi varem.

Eelmisel aastal esitati festivalile kokku 21 lühifilmi, millest 8 kuulusid õpilas- ning 13 tudengikategooriasse.

Lisainfot osalemise kohta leiab Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt ning sotsiaalmeediakontodelt.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!