Maxima tõstab uuest aastast oma kaupluste töötajate töötasusid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. detsember 2021
Jaga lugu

Uue aasta 1. jaanuarist tõstab Maxima Eestis oma kaubandustöötajate palkasid keskmiselt 8%, mõnel ametikohal küündib palgatõus ka 14%-ni.

Maxima 83 kaupluses üle Eesti töötab üle 3000 inimese, kellest suurt osa ootab uuest aastast ees arvestatav palgatõus
Autor: Maxima Eesti

„Hoolides oma kaupluste töötajate panusest, võttes arvesse olukorda tööjõuturul ja ettevõtte majandustulemusi, vaatasime üle kõigi ametikohtade töötasud kauplustes ning otsustasime tõsta töötasu suurel osal oma kaupluste töötajatest,“ lausus Maxima Eesti tegevjuht pressiteate vahendusel Edvinas Volkas. Ettevõte on juba varasemalt meedias lubanud, et vaatab uuest aastast oma kaubandustöötajate palgatasemed üle.

„Mul on heameel, et uuest aastast kasvavad meie kaupluste töötajate palgad keskmiselt 8%,“ lisas Volkas. 1. jaanuarist 2022. aastast tõusevad 96%-l Maxima kaupluste töötajatest töötasud. Praegu madalamate tunnitasudega töötajatel võib palgatõus küündida üle 10%, ulatudes mõnedel ametikohtadel 14%-ni. Maxima 83 kaupluses Eestis töötab üle 3000 inimese.

Edaspidi jäävad kehtima ka kaupluste töötajate senised motivatsioonitasud. Ühtlasi jätkab ettevõtte ka uuest aastast tasuta sooja lõuna pakkumist oma kaubanduses, logistikas ja tootmises töötavatele töötajatele. Lisaks uuele palgatasemele hakkab Maxima kaupluste kassapidajatele kehtima kiire ja kvaliteetse klienditeeninduse eest kassades ka uus motivatsioonsüsteem. Mõnede kaupluste administratiivtöötajate töötasu kasvab 2022. aasta jooksul tulemustasu lisandumise näol.

Seotud lood

Juba selle aasta kevadel uuendas Maxima Eestis oma logistikakeskuse töötajate palgatasemeid ja motivatsioonisüsteemi. Nii koosneb komplekteerijate töötasu põhipalgast ja motivatsioonitasust. Viimane võimaldab heal oskustöölisel, kellel on kiired töövõtted, teenida motivatsioonitasuna 60-70% kogu oma töötasust. Kiire komplekteerija võib Maxima logistikakeskuses, kus töötab üle 300 inimese, teenida kuutasu, mis ulatub üle Eesti keskmise palga.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Maxima Eesti annab tööd üle 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad siinsed 83 Maxima kauplust keskmiselt 140 000 inimest. Ettevõte tegutseb Eestis alates 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!