Mopeedautoga peab hakkama tehnoülevaatusel käima

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 3. jaanuar 2022
Jaga lugu

Kui praegu peab tehnoülevaatusel käima vaid "päris" autodega, siis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on valminud majandusministri määruse eelnõu, mille kohaselt kehtestatakse ülevaatusel käimise kohtustus ka mopeedautodele, vahendas rahvusringääling.

Mopeedautosid ootab kohustus tehnoülevaatus läbida.
Autor: mopoauto.fi

"Liikluses on kasutusel hulganisti neljarattalisi mopeede, millel esineb tehnonõuetele ja liiklusregistri andmetele mittevastavust. Näiteks on sõidukit omavoliliselt ümberehitatud või on kehvasti tehtud parandustöid või jäetud need hoopis tegemata, ohustades teisi liiklejaid ja sõidukis olijaid," seisab eelnõu seletuskirjas.

Enim tuuakse mopeedautosid Eestisse Soomest, kus need tuleb esitada ülevaatusele. "Soomest Eestisse toomise peamiseks põhjuseks on Soomes ülevaatuse mitte läbimine, mis tähendab, et Eestisse tuuakse oluliste või ohtlikke vigadega või puudustega sõidukid. Tagamaks neljarattaliste mopeedide ohutu kasutamine liikluses, tuleb antud sõidukeid kontrollida ülevaatusel ja määrata ülevaatusele esitamise tähtajad," seisab määruse seletuskirjas.

Lisaks Soomele on neljarattalistele mopeedidele ülevaatuse kohustus veel kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, sealhulgas Leedus.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!