Lahkus Taimi Parve

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 6. jaanuar 2022
Jaga lugu

Veidi rohkem kui kuu enne oma 96. sünnipäeva lahkus teenekas keskkonnaaktivist Taimi Parve.

Taimi Parve Rakvere rajooni peaveterinaararstina.
Autor: Enno Kapstas/SA Virumaa Muuseumid

Aastakümneid oli Taimi Parve südameasjaks Pandivere veekaitseala eest hea seismine. Laiemas plaanis tähendas see, et ta pühendas oma elu puhtale joogiveele.

19. veebruaril 1926. aastal Võrumaal Misso vallas sündinud Taimi Parve lõpetas 1949. aastal Tartu ülikooli loomaarstina. Tal soovitati jääda ülikooli teadustööd tegema, kuid keeruliste aegade tõttu oli ta sunnitud lahkuma ning asus tööle veterinaararstina Kadrinas.

1955-1985 oli Taimi Parve Rakvere rajooni peaveterinaararst.

Pandivere vee teema oli talle südameasjaks pea pool sajandit, eriti aktiivseks muutus Taimi Parve tegevus selles valdkonnas pärast Eesti taasiseseisvumist. Ja kestis see kuni viimase ajani - veel eelmisel aastal võttis ta ajakirjanduses sõna ja muretses veekaitse üle.

Jäärapäine ta oli ja läks alati kõige sirgemat teed pidi, aga see tõi talle ka edu ning tuntust.

1997. aastal pälvis ta presidendilt Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi, 2017. aastal andis Eesti Loomaarstide Ühing aga Taimi Parvele elutööpreemia.

Aastatel 1993 ja 1996 valiti Taimi Parve Rakvere linnavolikogu liikmeks.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!