"Kevade" sai alguse Rakkes

Autor: Andres Pulver • 7. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Täna möödub 135 aastat kõige tõelisema rahvakirjaniku Oskar Lutsu sünnist. Oma kuulsaima teose ehk „Kevade“ kirjutamisega tegi Luts algust Rakkes.

Oskar Luts.
Autor: Valga muuseum

Ise on kirjanik hiljem meenutanud: „1905. aastal, teenistujate-apteekrite streigi ajal Tartus, anti minulegi rohkesti vaba aega — mind kihutati minema Kivisilla apteegist. Kolisin maale, Rakke raudeejaama lähedale, kus mu isal-emal oli väike talukohake. Ka just seal nad, endised Paunvere kihelkonnakooli õpilased, lausa ründasid mind: kirjuta meist, jutusta meist, sa ju nägid meid, tundsid meid! Ja nad ei jätnudki enne, kui kütsid mu kuumaks.

Oli seal talus üks poolpime ubrik, kus hakkasin kirjutama oma pildikesi koolipõlvest, et ometi vähemalt midagi teha. Ent neist kirjutusist ma siis veel ei arvanud, et nad kunagi trükki lähevad, et neist võiks saada raamat. Ja ma enam ei mäleta sedagi, kas sellest ette lugesin või lugeda andsin kellelegi.”

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!