Mässuline ajakirjanik maandus Rakverre koduõpetajaks

Autor: Andres Pulver • 22. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

1920tel aastatel oli Rakveres tuntud koduõpetajaks Karl Friedrich Pinkovski, kes sajandi alguses oli endale tuntust kogunud ajakirjanikuna ning kelle tsaarivõimud koguni Eestist välja saatsid.

Tallinna reaalkooli joonistusõpetaja, kunstnik August Jansen (vasakult), Karl Pinkovski ja kunstnik Peet Aren.
Autor: Rahvusarhiiv

Karl Friedrich Pinkovski sündis 22. jaanuaril 1875 Järvamaal Esna vallas Vedruka külas, kus tema isa Hans Pinkovski pidas 38 aastat koolmeistri ametit. Ta lõpetas Paide linnakooli 1894. aastal. 1896. aastal omandas Riias õpetajakutse.

Kuni 1897. aastani töötas oma isa ametijärglasena Vedrukas kooliõpetajana. Pärast Vedrukast lahkumist töötas aastatel aasta Amblas koduõpetaja ja Järvamaa 2. jaoskonnas kohtu-uurija sekretärina.

1898–1906 oli Pinkovski vallakirjutaja Vihulas ja Nõmmkülas. Samal ajal oli ta ülemaalise vallakirjutajate ühingu sekretär, mis tekitas tolleaegsetes ülemustes suurt pahameelt ja ta sunniti kohalt lahkuma.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!