Sõda suretas Lehtse ettevõtte relvaäri Ukrainas

Autor: Aivar Hundimägi • 2. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Sõda lõpetas minu ettevõtte tegevuse Ukrainas, pidin väljuma sealt kahjumiga, ütles Urmas Roosimägi, kes tegutseb relvaäris ning sisenes pärast mõningast pausi 2020. aastal Ukraina turule.

Lääne-Virumaal oli eelmisel aastal ainult üks ettevõte, mille müügitulust suurem osa teeniti Ukrainast. Selle relvaäriga tegeleva firma suuromanik Urmas Roosimägi ütles, et sõja tõttu pidi ta äri Ukrainas lõpetama, aga jätkab edasi tegutsemist Indias. See foto on Roosimägist tehtud 2011. aasta märtsis, kui ta oli Tapa vallavolikogu esimees. Sama aasta lõpus asutas Roosimägi ettevõtte, mis nüüd Ukrainas äri lõpetas.
Autor: Aldo Luud/Scanpix/Õhtuleht

Millist sõjatehnikat ta täpsemalt rahuajal Ukrainasse vahendas, ei soovinud Roosimägi öelda. Tema Lehtse alevikku registreeritud firma Rose Mons OÜ on ainus Lääne-Virumaa ettevõte, mille müügitulust valdav osa teeniti eelmisel aastal Ukrainast.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!