Tamsalus tuleb heategevuskontsert ukrainlaste toetuseks

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 7. märts 2022
Jaga lugu

Tapa Valla Kultuurikeskus korraldab koostöös kohalike aktiivsete inimestega 13. märtsil kell 16 Tamsalu kultuurimajas heategevuskontserdi ukrainlaste toetuseks.

Eesti ja Ukraina lipp.
Autor: Indrek Susi

Kontsert on publikule tasuta, kuid kõigil on võimalik teha vaba annetus sõja eest põgenenud ukrainlaste toetuseks.

Heategevuskontserdil teevad kaasa Tapa vallast pärit tuntud artistid Elina Born, Siret Tuula, Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia), Toomas Krall, Teno Kongi ja Tamsalu kultuurimaja noortesegarühm Pastlad Kuluvad Marge Iho juhendamisel. Kaasatud on ka Tapa valla ukrainlaste kogukonnad.

Kontsertmeister on Piia Paemurru. Kontserdil kõlavad eestlastele tuntud laulud “Kui on meri hülgehall” ja “Eesti muld ja Eesti süda”. Tamsalule iseloomulikult ühendavad tantsijad ja lauljad oma jõud.

Tapa Valla Kultuurikeskuse direktori kohusetäitja Kerli Relli sõnul tekkis idee heategevuskontserdi korraldamiseks hoopis Naistevälja küla sõpruskonna koosviibimisel, kus arutleti, kuidas saaks raskes olukorras ukrainlastele abi pakkuda. “Tegin Teno Kongile ettepaneku kontserdi korraldamiseks, ta oli kohe mõttega päri ja ideid hakkas kogunema.”

Ka artiste kõnetas koheselt idee näidata just sellisel kujul eestlaste ühtsust ja lahkust keerulistel aegadel. Rakvere Linnaorkestri dirigent Teno Kongi leidis, et heategevuskontsert on vähim, mida meie siin teha saame. Tuleb hoida kokku ja toetada abivajajaid. "Rahu on püha, rahu tuleb hoida," lausus dirigent.

“Kontserdiga soovime pöörata rõhku kolmele teemale. Esiteks on oluline näidata oma toetust siia saabuvatele ukrainlastele ning siin juba elavatele ukrainlaste kogukondadele. Tuletada eestlastele meelde kokku hoidmise tähtsust ja vajadust ning koguda annetusi hätta sattunud sõjapõgenikele,” ütles Kerli Relli.

Teno Kongi lisas, et kohalike ukrainlaste kogukondadega arutatakse veel, milline oleks kõige õigem koht, kuhu annetus teha. Korraldajate soov on aga, et kogutud rahast saaksid abi just Tapa valda saabuvad põgenikud.

Kontserdile on oodatud kõik, kes soovivad ukrainlastele oma toetust avaldada.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!