Isevalmistatud kelkude võidusõidul sõideti mitu korda üle lipu

Autor: Lisette Luik • 13. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Teist korda Sõmeru kelgumäel toimunud “Libe liug 2022” meelitas kohale rahvast nii suusaradadelt kui kaugemaltki. Silmailu pakkusid käsitsi ehitatud kelgud ja publikule tõi sära silmadesse ja rohkelt kaasaelamisrõõmu lipp, millest sõideti kaks korda üle.

Esimesel korral jäi lipp “Päiderally Tiim 23/25“ teele. Teisel korral kihutas üle lipu “Ratsu”, kelgutades selle sõiduga kiireima kelgu esimesele poodiumikohale.
Autor: Lisette Luik

Osalejad lasid kelgumäest alla kolm korda: kaks korda pikima liu kategoorias ja ühe korra kiireima kelgu väljaselgitamiseks.

Lippe, milleni pidid osalejad kiireima kelgu väljaselgitamiseks sõitma, oli kaks. Neist üks meelitas võitstlejaid ligi nagu magnetväli. Kelk “Turbotigu” sõitis pikima liu teises voorus lipust napilt mööda.

Kelk “Turbotigu” oli ainuke võistluskelk, mis sobib ka öösõitudeks, sest sellel on led-tuled. Autorid jagasid saladuskatte loori all, et kelgu libisevus on saavutatud tänu naabrimehe suuskadele.
Autor: Lisette Luik

“Päiderally Tiim 23/25” lähenes lipule nii suure hooga, et selle juhid Taimar Korsten ja Kristjan Karu küll proovisid kelku kõrvale juhtida, kuid kelk sõitis lipust üle ja libises pärast avariid natuke edasigi. “Hea, et lippu pikali ei sõitnud,” rõõmustas üks kelgu juhtidest. Selle peale kostus publiku seast ühine itsitus.

Kelk “Ratsu“, mida juhtis põhikooliealine Kert Nurgamaa, võttis eeskuju "Päiderally Tiimi" täiskasvanud meestest ja sõitis samuti üle lipu. Mõistes, mis suuna on kiikhobusekujuline kelk võtnud, aktsepteeris poiss oma saatust ja usaldas suksu valikut. “Ratsu” usaldamine tõi selle sõiduga Nugimaale esikoha kiireima kelgu väljaselgitamises.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!