Raamatukogud näitavad järgmisel nädalal erilisemaid asju

Autor: Andres Pulver • 24. märts 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

28. märtsist 3. aprillini eksponeerivad raamatukogud üle Eesti oma kõige erilisemaid esemeid, et rõhutada raamatukogude rolli oluliste mäluasutustena.

Tapa raamatukogu suurim raamat kaalub pea kümme kilo.
Autor: Tapa vallaraamatukogu

Näitused "Kogude pärlid" on väljas enam kui 100 raamatukogus, millest osasid saab uudistada ka virtuaalselt. Lääne-Virumaal osaleb 11 raamatukogu.

Väljapanekute üks vanimaid teoseid, 1707. aastast pärit „Lieffländische Landesordnungen” on eksponeeritud Võrumaa Keskraamatukogus. Põlva Keskraamatukogus on väljas Adrienne Thomase romaan „Sõdur Katrin”, mis Saksa okupatsiooni perioodil kogust eemaldati ning mille leidis 1944. aastal peidukohast väike tüdruk, kes tagastas selle raamatukogule 54 aastat hiljem.

Tartu Ülikooli raamatukogu näitusel saab uudistada maailma esimesi teadusajakirju „Philosophical Transactions“ ja „Journal des sçavans“, samuti on näitusel iseäraliku välimusega CD plaat, mis on USA kujuga.

Lääne-Virumaa raamatukogud nii erilisi asju vaatamiseks ei paku, ent uudistamisväärset jagub siiski.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!