Vaiksel nädalal kõlab käsikellade hingekosutav heli

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 31. märts 2022
Jaga lugu

Vaikne nädal on nädal palmipuudepühast ülestõusmispühani - 10. aprillist kuni 17. aprillini. Selle peale mõeldes toimub 16. aprillil kell 19 Rakvere Kolmainu kirikus Arsise Vaikse nädala muusika kontsert. Arsise kellade ansambli kaunid helid on justkui muusikaline palve, mis lohutab, kosutab ja turgutab hinge.

Arsise käsikellade ansambel.
Autor: Arsise käsikellade ansambel

Arsise käsikellade ansambel toob helisevate kellade muusika kirikusse. Esmakordselt kõlavad Arsise kontserdil koos käsikellad ja orel. Muusikalises sümbioosis kohtuvad Arsise kellade ansamblid ja organist Kristel Aer.

Kõlavad südamlikud meloodiad ja virtuoossed palad Eesti muusikast ja maailmaklassika varamust. Arsise kellade ansambel tähistab oma 30. juubelihooaega, tänaseks on antud kontserte ligi tuhat ja kontsertreisidel on käidud üle kogu maailma. Ka kõige keerulisematel aegadel on käsikellamuusika armastajate rõõmuks leitud võimalusi esinemisteks.

Kui Arsise missiooniks on läbi aegade olnud käsikellamuusika laiem tutvustamine ja arendamine, siis Kristel Aeru südameasjaks on olnud Eesti orelimuusika edendamine. Kristel on aktiivselt tegutsev kontsertorganist, mitmete tunnustuspreemiate laureaat, kes annab kontserte nii kodu- kui välismaal. Kristel Aer on orelit õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, Helsingi Sibeliuse Akadeemias ja Kopenhaageni Kuninglikus Konservatooriumis. Virtuoos on oma suure teadmiste- ja kogemustepagasiga hinnatud orelipedagoog Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Usuteaduste Instituudis.

Tänane Arsise kellade ansambel koosneb ühest maailma suurimast käsikellakogust. Ansambli dirigendi ja kunstilise juhi rollis on endiselt Aivar Mäe.

Kristlased tähistavad sel aastal 10. aprillil palmipuudepüha. Piibli järgi on palmipuudepüha päev, mil Jeesus sisenes viimast korda Jeruusalemma. Kirikukalendris algab sellega suur ehk vaikne nädal. Palmipuudepühal tervitati Jeesust palmiokstega kui kuningat. Mõne aja pärast nõudis seesama rahvahulk Jeesuse ristlöömist. Suure nädala lõpetavad ülestõusmispühad - 17. aprillil.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!