Anna oma panus: tunnusta parimaid õpihimulisi täiskasvanuid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 30. aprill 2022
Jaga lugu

Täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursile saab maikuu lõpuni üles seada tublisid, kes vääriksid tiitlit aasta õppija, aasta õpitegu, aasta koolitaja ja aasta õppijasõbralik tööandja.

2021 - täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursi parimad Lääne-Virumaal.

Maakonna täiskasvanuhariduse koordinaator Tiiu Säbel rääkis, et tunnustamiseks on võimalus üles seada neid täiskasvanuid, kes on jäänud silma eeskujuna ja leidnud tee hariduse juurde. Ta lootis, et sel aastal tuleb konkurss mullusega võrdväärne.

"Lääne-Virumaal esitati mullu 26 nominenti," ütles Säbel.

Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsiooni Andras koordinaator Monica Marfeldt lausus, et nad ootavad kõiki märkama ja aasta õppija kandidaadiks esitama inimesi, kes on jätkanud täiskasvanuna katkenud haridusteed või omandanud uue eriala. "Nad on seeläbi muutnud oma elu,” nentis Marfeldt.

Lisaks tunnustatakse konkursiga õpitegusid, mis aitavad saada õppimisest positiivseid kogemusi, uusi teadmisi ja oskusi. Aasta õpiteo kategooriasse sobivad kogukondlikud õppimist edendavad ja toetavad tegevused, kus löövad kaasa aktiivsed kogukonna liikmed. Konkursiga otsitakse ja tunnustatakse ka täiskasvanute koolitajaid, kes toetavad täiskasvanute enesearengut ja panustavad täiskasvanuhariduse valdkonna arengusse.

Õppijasõbraliku tööandja kategoorias soovitakse esile tõsta neid organisatsioone, kus toetatakse süstemaatiliselt töötajate arengut ja innustatakse õppima, luuakse tööpraktika võimalusi ning soodustatakse mitmekesist karjääri.

Kandidaate saab esitada 31. maini Andrase veebilehel - SIIT.

Aasta õppijat, koolitajat ja õpitegusid tunnustatakse 14. oktoobril toimuval täiskasvanuhariduse tänusündmusel, mis on üks osa traditsioonilisest täiskasvanud õppija nädalast.

Aasta õppijasõbralikku tööandjat tunnustatakse 21. oktoobril Eesti tööandjate keskliidu majas toimuval sündmusel.

Täiskasvanud õppija nädal toimub sel aastal 25. korda ja selle eesmärk on tõsta esile täiskasvanuna õppimine.

Maakonna õppija laureaat oli Ferdinand von Wrangelli nimelise Roela lasteaed-põhikooli klassijuhataja, tugiisik ja ringijuhendaja Signe Puusepp.

Õpiteoks pärjati Tapal toimunud ”ICDP nõustajate moodulkoolitus kogukonna lapsevanemate sotsiaalsete oskuste parendamiseks."

Õppijasõbralikum tööandja oli Kunda Südamekodu.

Aasta koolitaja tiitli pälvis Meelis Rebane, kes õpetab infotehnoloogia ning on tegev eriprojektides.

Kõikides kategooriates anti välja lisaks eripreemiad.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!