Põlises tammikus pajatatakse loodusväärtustest

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 2. juuni 2022
Jaga lugu

Järgmisel teisipäeval, 7. juunil kell 18 toimub looduskaitsekuu raames retke põlises Rakvere tammikus, kus hobiornitoloog Sven Hõbemägi ja Rakvere linna eksmetsnik Taavi Saar tutvustavad tammiku loodusväärtusi.

Rakvere tammik.
Autor: Christian Koitve

Kaks meest tutvustavad sealset linnustikku, taimestikku, kooslusi ja elurikkust ning teisi huvitavaid loodusväärtusi, mida tammik pakub.

Kogunemine ja retke alguspunkt Palermo terviseradade parklas kell 18 (Tammiku ja Õie tänava ristmiku lähistel).

Rakvere tammik on üks väheseid Põhja-Eestis säilinud tammemetsi. 2022. aasta looduskaitsekuu teema on "Püsiv ja muutuv Eesti looduses", mil räägitakse põliste elupaikade kujunemisest, hoidmisest ja kaitsmisest.

Rakvere tammiku puhul on tegemist ainulaadse rohealaga põhjamaises linnamaastikus.

Arvatakse, et praegune Rakvere tammik oli kunagine eestlaste püha hiis.

23 ha suuruse tammiku jalutusradade pikkus on umbes kolm kilomeetrit. Tammiku matkaradadel on infotahvlid, mis tutvustavad 150-220 aasta vanuseid tammesid, rajal näeb erinevaid samblikke, taime- ja puuliike ning liigirikast metsalinnustikku.

Rakvere tammikus asuvad ka Nõukogude võimu poolt represseeritutele püstitatud mälestusmärk "Okaskroon" ja Saksa sõjaväekalmistu.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!