Võsu kutsub tasuta kultuuri nautima

Autor: Katrin Kivi • 29. juuni 2022
Jaga lugu

Eeloleval nädalavahetusel palutakse muusikasõpru juba kolmekümnendat korda Võsu muusikapäevi nautima. Tänavu annab sündmusele oma panuse ka Võsu külaselts, kes samal ajal korraldab Kuurordipäevi. Ka see pole veel kõik - laupäeval toimub Alexela 3x3 korvpalli etapp.

Moonaküla muusikapatrull Võsu muusikapäevadel aastal 2017. Vallo Vildak ja Peep Pihlak
Autor: FB

Muusikapäevade avalöögi annab 1. juulil kell 11.30 mööda Võsut ringi liikuma hakkav Moonaküla muusikaakadeemia muusikapatrull.

Peep Pihlak, kes on Moonaküla muusikaakadeemia looja, leidis, et tema jaoks on Võsu muusikapäevad meeldiv traditsioon - üks suve aktsentidest muusikapäevade sünnist siiani.

„Palju aastaid oli komme, et Muusikapäevadel astus üles Rakvere linnaorkester Jüri Takjase juhtumisel, hiljem on kujunenud nii, et olen seal toimetanud regulaarselt Muusikapatrulli formaadiga,“ rääkis Pihlak. „Selle formaadi lõin 2003. aastal kui mind kutsuti muusikapäevade programmijuhiks. Samal festivalil sündis ka muusikakiirabi formaat, mis teatavasti aktiviseerus koroonaga seotud kultuuripiirangute aegu.“

Muusikapatrulli idee seisneb selles, et koosseis – tänavu Peep Pihlak saksofonil ja Urmas Soosalu tuubal - patseerib festivali alal, antul juhul Võsul, ja jälgivad, et muusikat oleks inimeste arvates piisalt. „Kiirabi oli 2003. aastal Võsul selline üksus, mida sai tellida kuhu iganes - suvilatrepile, promenaadipingikese kõrvale või kasvõi suvalise põõsatuti taha. Selleks oli tellitud eriti vastupidavad noored moosekandid,“ meenutas muusik.

Võsu muusikapäevade programm jätkub Võsu muusikapäevadele omases džässilikus võtmes. Reedel on kaks kontserti - kell 17 esineb Tabasalu Brass ja kell 20 Kunda linnaorkester koos Mikk Saarega.

Laupäeval alustab keskpäeval Aleksander Paal Trio, kell 14 astub üles Sofia Rubina Trio, kell 18 on laval Võsu Suvebrass ja festivali lõpetab kell 20 algav tantsuõhtu Võsu Suvebrassiga.

Inimesed Võsul päikeseloojangul muusikat nautimas. 2021. aasta Päikeseloojangu kontsert
Autor: Võsu külaselts

Kuurordipäevad pakuvad lisaväärtust

Samal ajal muusikapäevadega, toimub veel teinegi ettevõtmine, mida korraldajad soovivad muuta traditsioonidega ürituseks. Nimelt toimub teist aastat Võsu kuurordipäevad, mille taga seisavad Võsu külaseltsi inimsed.

„Me ei konkureeri muusikapäevadega, tegime vallaga koostööd, et üritused ei kattuks ja täiendaks teineteist,“ märkis Võsu külaseltsi esindaja Gadi Lübek.

Kuurordipäevad algavad reedel päikeseloojangukontserdiga rannas. Külastajatel palutakse võtta kaasa piknikukorv.

Laupäeval kella 11-15 on kuurordipäevade kavas on toidu-ja käsitöölaat koos kirbukaga. Korraldaja sõnul on kauplejaid tulemas palju. Laadal musitseerib Lembit Kopso.

Õhtul kell 22 on luuleõhtu koos muusikaga. „Kõlab Võsust inspireeritud ja Võsul kirjutatud luule,“ lisas Lübek.

Pühapäeva hommikul on SUP jooga treeningud koos kogenud treeneri Jane Aluvega.

Sportlikud tegevused jätkuvad kell 13 rannas rannazumbaga. Juhendab Sparta treener Maris Kajari.

Kuurordipäevad lõpetab matk vastvalminud koduloorajal giid Cornelia Kottoga.

Haljalast pärit 3x3 korvpallikoondise liige Oliver Metsalu teeb kaasa ka algaval nädalavahetusel Alexela 3x3 etapil Võsul.

Alexela 3x3 korvpall

Eeloleval nädalavahetusel ei tule Võsul puudu ka sündmustest, mis rõõmustaks spordisõpru. Nimelt mängitakse 2-3. juulini Võsu ranna korvpalliväljakul Alexela 3X3 korvpalli Eesti meistrivõistluste etapp.

Laupäeval võtavad mõõtu harrastajad, keda registreerus etapile lausa 16 võistkonda ning eliit ehk World Tour. Pühapäeval on kord U13 ja U15 noormeeste ning Lääne-Virumaa MV meestele.

"Hea meel on tõdeda, et ka Lääne-Virumaa võistkonnad on aktiivsemalt hakanud osa võtma. Näha võib nii Haljala NGU, Simuna SK, RLV Massive ning Rakvere Tarva (Golf) mängijaid," märkis võistluse korraldaja Viljar Larin.

Larin rääkis, et selle suve kõige suurem üllatus võib olla see, et World Touri sarjas hakkab Eesti meistritiitlit püüdma Haljala Ngu, kes on oma särgi alla koondanud Eesti 3X3 korvpalli koondise eesotsas Haljalast pärit Oliver Metsaluga. Veel mängivad koos Metsaluga Karl-Johan Lips, Jaan Puidet, ja Mihkel Kirves, kes asendab Rait-Riivo Laanet.

Mängude algus mõlemal päeval kell 11. Mängu on võimalik jälgida ka veebist. (Klikka SIIA)

"Kuna mõlemal päeval on ilus ranna ilm ja tegevust leidub mitmekesiselt, siis kõige õigem koht vaatamiseks on ikkagi Võsu rannas" leidis võistluse korraldaja.

Kõik nädalavahetusel Võsul sündivad ettevõtmised on osalejatele priipäralt nautimiseks.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!