Väike-Maarja valla kaasav eelarve ootab ideid

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 8. september 2022
Jaga lugu

Alates järgmisest esmaspäevast saab esitada ideid Väike-Maarja valla kaasava eelarve 15 000 euro kasutamiseks.

Kaasava eelarvega annab Väike-Maarja vald kogukonnale võimaluse vallaeelarve koostamisel kaasa rääkida: vallakodanikud ise saavad teha ettepanekuid valla elu parandamiseks ja osaleda ka hääletamisel parimate ideede väljaselgitamiseks.

Oodatud on investeeringuideed, mille maksimaalne maksumus on 15 000 eurot. Ettepanek peab pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses, elluviidav ühe kalendriaasta jooksul ning investeeringust ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid valla eelarvele.

Ettepanekuid kaasava eelarve summa kasutamiseks võivad esitada kõik füüsilised või juriidilised isikud, kelle elukoht Eesti rahvastikuregistri või juriidiline aadress äriregistri andmetel on Väike-Maarja vallas.

Asulasse, kuhu on teostatud kaasava eelarve abil investeering, ei saa uut kaasava eelarve ettepanekut esitada järgnevas kahes ideevoorus.

Ideid kaasava eelarve kasutamiseks saab esitada kuni 12. oktoobrini elektrooniliselt e-posti aadressile [email protected] või paberkandjal Väike-Maarja vallavalitsuse kantseleisse. Ettepaneku esitamiseks tuleb kasutada vallavalitsuse poolt kinnitatud ettepaneku esitamise vormi, mille leiab SIIT.

Esitatud ideed vaatab üle vallavalitsuse moodustatud komisjon, hinnates iga idee vastavust kaasava eelarve reeglitele. Komisjon võib anda ettepaneku esitajale võimaluse ettepaneku täpsustamiseks ja parandamiseks, samuti on komisjonil õigus esitatud ettepanekut edasi arendada või pakkuda sellele välja alternatiivset asukohta.

Kõik esitatud ettepanekud koos komisjoni seisukohaga avalikustatakse valla veebilehel.

Nõuetele vastavad ideed suunatakse hääletusele. Hääletus toimub 7.-28. novembrini.

Kaasava eelarve hääletusel võitnud idee viiakse ellu 2023. aastal ning selle elluviimise korraldab vallavalitsus.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!