Haljalas soovitakse tõsta lasteaia kohatasu ja siduda see alampalgaga

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 15. september 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Haljalas tahetakse lasteaia kohatasu tõsta.
Autor: Haljala vallavalitsus

Haljala vallavalitsus soovib uuest aastast tõsta lasteaia kohatasu seniselt 30 eurolt 45 eurole ning siduda tasu alampalga muutusega. Kehtima jäävad soodustused, kui ühest perest käib lasteaias mitu last.

Haljala vallavalitsus otsustas 15. septembril toimunud istungil esitada vallavolikogule eelnõu, millega vallavalitsus teeb ettepaneku muuta Haljala valla koolieelsete lasteasutuste rahastamisel vanemate poolt kaetava osa määra ja tasumise korda. Vallavalitsuse ettepanek on vanemate poolt makstav lasteaia kohatasu siduda alampalga määraga.

Haljala vallavanema Anti Puusepa sõnul on lasteaia kohatasu muutmise vajaduse tinginud lasteaia majanduskulude tõus, mille põhjuseks on hüppeliselt kasvanud elektri- ja toiduainete hind.

„Haljala vallas on lasteaia kohatasu püsinud muutumatuna 2018. aastast, kuid valla uue eelarvestrateegia arutelude käigus on tekkinud arusaam, et üleüldist hinnatõusu arvestades tuleb korrigeerida lisaks teistele teenuste hindadele ka lasteaia kohatasu suurust,“ selgitas Haljala vallavanem ning jätkas: „Vallavalitsuse soov on kohatasu tõusuga tagada, et lasteaiateenuse ja lastele valmistatava toidu kvaliteet valla rahaliste vahendite vähenemise tõttu tulevikus ei langeks.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!