Õppuste seeria kulmineerub kaitseväe keskpolügoonil

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 10. oktoober 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Õppus Bold Hussar kaitseväe keskpolügoonil.
Autor: Martin Liiskmaa

Kaitseväe keskpolügoonil algas 1. jalaväebrigaadi õppus Bold Hussar, mille eesmärk on integreerida liitlaste lahingugrupp brigaadi koosseisu ja õpetada liitlasüksustele tegutsemist Eesti maastikul. Kokku võtab õppusest osa ligi 2 000 kaitseväelast.

„Meie eesmärk on pakkuda liitlaste lahingugrupile võimalikult palju õpimomente, et kõik liitlassõdurid – alates ülematest ja lõpetades tehnika juhtide ning üksiksõduritega õpiksid tundma Eesti maastiku eripärasid ja oskaksid edaspidi oma tegevuses sellega arvestada,“ ütles õppuse vastutav korraldaja major Dmitri Kondratenko.

Lisaks saavad õppusel osalevad üksused harjutada ka teiste üksuse integreerimist nii oma koosseisu kui ka taktikalistesse manöövritesse.

Õppus Bold Hussar algas reedel liitlaste lahingugrupile antud häirega. Loetud tundidega liikusid lahingugrupi sõdurid ja tehnika kaitseväe keskpolügoonile, kus eilsest harjutavad Suurbritannia, Taani ja Prantsusmaa sõdurid ning 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljoni kaitseväelased kompaniitaseme manöövrite elluviimist.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!