Kolm Lääne-Virumaa omavalitsust on üheksa kuuga saanud tulumaksu enam kui kümnendiku mullusest rohkem. Ja ka kõige kehvema laekumisega valla rahakott on omajagu kosunud.

- Kõikide omavalitsuste rahakott on kõvasti kosunud, aga inflatsioonile jääb laekumiste kasv ikkagi kõvasti alla.
- Foto: Liis Treimann
Samas jäävad kõikide kasvunumbrid kõvasti alla inflatsioonitempole, mis tähendab, et püksirihma pingutamisest siiski pääsu pole.
Selle aasta kolme esimese kvartaliga on Lääne-Virumaal tulumaksu laekumise kasv olnud kõige suurem Haljala vallas, kus üksikisiku tulumaksu on kogunenud 12,5 protsendi ehk täpselt kaheksandiku võrra rohkem kui eelmisel aastal sama ajaga.
Septembri maksulaekumise kasv oli Haljalas veelgi kiirem - koguni 14,6 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et ka ajutine lisatööjõud tuleb töötamise registris registreerida ning töötajatele makstud palk deklareerida.
Eestis tööle hakkava põgeniku palgalt saadud maksutulu läheb praegu aadressita isikute kategooriasse, isegi kui inimene on omavalitsusse sisse kirjutatud – nõnda näeb seadus ette ka eestlaste puhul. Rahandusministeeriumi andmeil on aga KOVid ise nii tahtnud.
Tulude deklareerimisel tasub olla tähelepanelik ning vältida enamlevinud vigu, mis ähvardavad tuua valusalt kuluka õppetunni.
Tapa vallavolikogu koalitsiooni hääled pidasid ning et üks opositsionäär istungil ei osalenud, võis volikogu esimees Alari Kirt enda umbusaldamise küsimuses hääletamata jätta.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.