Väike-Maarja külje alla kerkib biometaanitehas

Autor: Andres Pulver • 14. oktoober 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Lennart Meri tähenduslike sõnadega kapsli asetasid kompressorijaama vundamenti Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla (vasakult), majandus- ja taristuminister Riina Sikkut, Bioforce Productioni juhatuse esimees Henry Uljas ja teised asjaga seotud tegelased.
Autor: Andres Pulver

Ebaveres hakatakse põllumajanduse biolagunevatest jääkidest väärtuslikku rohegaasi tootma ja täna pandi tehasele nurgakivi.

Bioforce Productioni juhatuse esimees Henry Uljas meenutas, et neli esimest biogaasi jaama kerkis Eestisse umbes kümme aastat tagasi ning umbes viis aastat tagasi rajati kaks esimest biometaanijaama.

"Loodame, et Ebavere jaama ehitus käivitab Eestis biometaanibuumi," sõnas Uljas.

Bioforce Productioni Ebavere biometaanijaam hakkab aastas tootma 35 GWh rohegaasi, mis on üks protsent Eesti aastasest gaasitarbimisest.

Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla märkis, et Väike-Maarja valla pindala on ligikaudu üks protsent Eesti pindalast. "Nii et meie teeme oma osa koostöös Bioforce`iga ära," muheles vallavanem.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!