Kadrinas peetakse nädalavahetusel Euroopa meistrivõistlusi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 24. november 2022
Jaga lugu
Õhuakrobaatika. Foto on illustreeriv.
Autor: Unsplash

Sel nädalavahetusel on Kadrina majutuspaigad broneeritud, sest Kadrina huvikeskuses toimuvad 26. ja 27. novembril õhuakrobaatika Euroopa meistrivõistlused.

Kokku on neil päevil Kadrinasse oodata 89 sportlast, neist 27 Eestist. “Osalejad on lapsed ja täiskasvanud Ungarist, Kreekast, Ameerikast, Itaaliast, Slovakkiast, Ukrainast, Iisraelist ja Eestist,” rääkis treener ja peakorraldaja Anna Rubinshteyn. Mõõtu võetakse nii liueldes rõngaga läbi õhu (inglise keeles aerial hoop - toim) kui ka õhuakrobaatika kangaga (inglise keeles aerial silks - toim).

”Ürituse eestvedajaks on POSA, kes tegeleb postitantsu ja õhuakrobaatikaga terves maailmas. Postitantsu võistlusi on neil palju, aga Kadrinas toimuvad sel nädalavahetusel täiesti esimest korda Euroopa õhuakrobaatika võistlused,” selgitas Rubinshteyn.

Ta lisas, et see on lastele, kes õhuakrobaatikaga tegelevad, ainulaadne võimalus saada kokku, võistelda ja seejuures vahetada kogemusi.

Uurimise peale, kes on võistlustel favoriidid, ütles Rubinshteyn, et seda on vara öelda, aga loodetavasti on meie sportlased kõige osavamad.

Uudistama on oodatud kõik huvilised, ka need, kes kardavad natukene kõrgust ja kel eeldused õhuakrobaatika viljelemiseks puuduvad.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!