Valge kaptenimütsiga Asta Tamre (Spitz) 1950. aasta paiku Tallinna lahel purjetamas.
Foto: SA Eesti Meremuuseum
Asta Tamre sündis 4. detsembril 1927 Pudiveres Johannes ja Alise Spitzi keskmise lapsena. Sportima hakkas ta juba Pudivere külakoolis. Pärast sõda asus ta õppima Rakvere õpetajate seminari, mille lõpetas 1947. Sportimist jätkas ta ka Rakveres, tegeldes kergejõustiku ja suusatamisega.
Möödunud sajanditel oli kombeks, et teenekate loodusuurijate auks andsid teised teadlased enda avastatud uutele liikidele kolleegi nime. Kiltsis elanud Alexander von Bunge nimi on nõnda jäädvustunud rohkem kui sajas taimenimetuses.
17. augustil 1903. aastal sündis Kohtla mõisa meieri pojana eesti geoloogia suurkuju, akadeemik ja Tartu riikliku ülikooli geoloogiakateedri juhataja Karl Orviku - mees, kellele püstitatud mälestussammas sadakond aastat hiljem lihtsalt haihtus.
Sauevälja küla Tõnurahva talus 1917. aasta 9. märtsil sündinud Endel-Jakob Kolde oli teadlane, kelle nimi on hästi tuntud paljudes maailma ülikoolides.
Eestimaalt on sirgunud mitmeid kuulsaid arstiteadlasi, üheks tuntuimaks neist oli kunagine vene tsaari au-ihuarst Maximilian Friedrich Werner Zoege von Manteuffel, kes sündis 13. juulil 1857. aastal Määri mõisahärra perre.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.