Selleks, et pikendada maakonna elanike oodatavat ja tervena elatud eluiga on oluline keskenduda südame-veresoonkonna haigustest, vigastustest (sh enesetapud) ning erinevate kasvajate väljakujunemisest põhjustatud enneaegse suremuse vähendamisele.

- Rakver haigla Foto: Kristjan Ojang
Nimetatud haigestumiste olulisteks mõjuteguriteks on elanikkonna ülekaal ja järjest suurenevad vaimse tervise probleemid, kirjutatakse valminud Lääne-Virumaa tervise ja heaolu arengukavas.
Arengukava peaeesmärk on tõsta maakonna inimeste keskmine oodatav eluiga 2035. aastaks meestel 78,0 ja naistel 84,0 eluaastani ning keskmine tervena elatud aastate arv kasvab meestel 62,0 ja naistel 63,0 eluaastani.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2050. aastaks pikeneb erinevate andmete kohaselt meeste eluiga keskmiselt 80 aastani. See tähendab, et keskmine 40ndates eluaastates mees, kes loeb praegu seda artiklit, tähistab suure tõenäosusega kunagi ka oma 80. sünnipäeva.
Pensionärid on abituks tehtud
Kui tahad järsult vaesuda, jää pensionile. Eesti vilets pension on ühiskondlik otsus, kuid vananemisest suurema koorma paneb pensionäridele ilmselt miski muu: see, kuidas neid alahinnatakse.
Investorile tuttav väljend "oma nahk mängus" ning soov elada vähemalt 150aastaseks, ja seda tervena, on Le Vallikivi sõnul 50% ulatuses enda teha. Küsimus on aga selles, kas üldse peakski elama nii kaua.
Mehe tervise konverentsil rääkis regionaalhaigla kardioloog professor Margus Viigimaa, et ateroskleroos ja kõrge vererõhk on surmavad, kuid hästi ennetatavad õige eluviisiga.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.