Ilmateenistuse prognoosi järgi tuleb saabuval nädalavahetusel kuiv ja suvesoe ilm ning looduses on tuleoht väga suur. Põlengute ennetamiseks kontrollivad Lääne- ja Ida-Virumaa päästjad 9.-11. juunil piirkonnas tuleohutusest kinnipidamist.

- Lõkkest sai alguse maastikupõleng.
- Foto: Päästeamet
Alates reede õhtust patrullivad Ida- ja Lääne-Virumaa päästjad oma väljasõidupiirkondades, et veenduda ohutusnõuete täitmist lõkete tegemisel ja grillimisel.
Eesmärk on ära hoida ulatuslikke maastikupõlenguid ja suurendada elanike teadlikkust looduses tule tegemise ohutusnõuetest kinnipidamisel.
Päästjad jälgivad ohutust sealhulgas suvilapiirkondades, puhkealadel ja metsamajade juures.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Roela komando vajab vabatahtlikke juurde
Eelmise nädala neljapäeval toimus Vinni autopõleng, kuhu päästjatel kulus kohalejõudmiseks 20 minutit, kuna kõik kutselised komandod olid kustutamas maastikupõlenguid Kundas ja Kohtla-Järvel. Päästeameti Lääne-Virumaa päästepiirkonna Ida päästeüksuse juhataja Jaak Janno tõi selgust, kui kiiresti päästjad reageerima peavad.
Ubja külas lõi mees naist
Möödunud nädalavahetusel ei olnud Lääne-Virumaal ühtegi suuremat päästesündmust. Nädala sees ja ka üle-eelmisel nädalal pakkusid päästjatele aga palju tööd kulupõlengud ja kontrolli alt väljunud lõkked.
Esmaspäeva hommikul käis melu Vallimäe parklas. Rakvere reaalkooli juubelinädala ürituste raames külastasid kooli lapsed töötube, mille olid püsti pannud politsei, päästeamet ja Punane Rist. Õppida sai Heimlichi võtet, enda päästmist jääaugust, sorteerida kotist välja keelatud ained ja pugeda päästja tööriietesse.
Iga kolmas tulekahju Eestis saab alguse elektrikilbist, juhtmestikust või kodumasinast. Statistika näitab, et see arv on tõusnud. Võrguettevõtted Elektrilevi ja Elering koostöös päästeametiga soovitavad inimestel asjatundjate abiga kodused elektrisüsteemid üle kontrollida.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.