Ränk avarii teatribussiga jääb Tanel Saarele igaveseks meelde

Autor: Kristjan Ojang • 9. september 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Näitleja ja lavastaja Tanel Saar on oma kodulinna Tapa tegemistega hästi kursis ka praegu. Näiteks kuulub ta koos oma emaga nende arvukate tapakate hulka, kes on tegelenud käsipalliga.
Autor: Kristjan Ojang

Tapalt pärit näitleja ja lavastaja Tanel Saar räägib saates „Viru võnked“ erakordsetest juhtumistest nii lava peal kui lava taga. Karjääri jooksul on elatud üle ränk avarii teatrifestivalile sõites, samuti on omajagu segadust tekitanud paljud nimekaimud.

Nimekaimudest rääkimine toob Tanel Saare näole laia naeratuse: „Sama nimega inimesi on tõesti palju ning juhtunud on ka seikasid, mida kõva häälega kõikidele ei räägiks,“ nendib ta. Nime Tanel Saar kannab näiteks üks kohtunik, üks kunagine Saaremaa jalgpallur ja üks luuletaja. Keegi neist pole mõistagi see sama Tanel Saar, keda tunneme VAT Teatri näitlejana. „Kuna ma loen ka raadiotes palju reklaame ja siis tean, et ühele Tanel Saarele on tekstide lugemist pakutud,“ naerab Saar.

Tanel Saar on sündinud ja üles kasvanud Tapal ning oma kodulinna tegemistega on ta hästi kursis ka praegu. „Mu vanemad elavad Tapal. Ma käin seal suvel peaaegu igal nädalal ja muul ajal ka väga tihti. Kui inimesed küsivad, et sa oled Tapalt, siis kohe teavad, et seal on NATO sõdurid, ja lapsepõlvest ma mäletan seda, et linnapeal oli samuti väga palju sõdureid, aga nõuka ajal olid need Vene sõdurid,“ meenutab Saar.

Lapsepõlvest on meeles mitmeid värvikaid seikasid. Alates sellest, kuidas koolitee viis mööda Vene koolist, mille eest läksid mõnelgi korral õlad sealsete õpilastega kokku, kuni kõva spordi tegemiseni välja. Sport oli au sees siis ja on seda ka praegu.

„Kuna mu ema on mänginud väravpalli, mis nüüd on käsipall, siis ma väga palju tegelesin sellega. Oli selline nali, et iga viies inimene Tapal on mänginud käsipalli. Käsipall on siiani seal au sees. Aga see ei jäänud ainukeseks asjaks, hiljem tuli ka taekwondo, millega hakkasin ülikooli ajal tõsiselt tegelema. Samuti rahvatants.“

Kuula Viru Võngete saadet, kus Tanel Saar räägib teemadel:

*Lapsepõlv Tapal

*Näitlejaks õppimine ja VAT teatrisse minek

*Ringreisidel juhtunud õnnetused ja ootamatud seigad teatritöös

*Paljud nimekaimud

*Lavavõistlus praegusel ajal

*Teised tegemised teatri kõrval

Näitejuhtimise erialale sattus läbi juhuse

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!