Reedel esietendub Rakvere teatri väikeses majas lavaversioon August Gailiti romaanist „Karge meri”. Maailmast eraldatud kalurite ja hülgeküttide saarele viib publiku lavastaja Elar Vahter.
- Hetk etenduse “Karge meri” proovist. Foto: Kalev Lilleorg
Saareelanikel tuleb igapäevases olelusvõitluses lisaks karmile ilmale ja mere stiihiatele rinda pista ka oma unistuste ja saatuse keerdkäikudega. Peale aegumatute suhtepööriste on Gailit oma romaanis maalinud ka koondportree eestlusest. Lavastaja sõnul on kogu Eesti natuke nagu saar maailma vetevoogude keskel, kus pinge sissetungiva välisilma ja väikese paiga enesesäilituse vahel on tänaseks liikunud globaalsele tasandile. „Osalt räägib „Karge meri” väikese alalisest kaitsepositsioonist suuremate paikapanijate – linnade, riikide jne ees,” lisab ta.
Lavastuses otsitakse ühendust elu ja armastuse, maailma ja üksteisega. „Igapäevaselt on inimesed paraku rohkem saared ja meri see saart ümbritsev miski, mille võimuses me oleme. Kui inimesed on saared, jääb mere näol, armastuse näol vähemalt ühenduse võimalus,” sõnas lavastaja.
Osades Tuuli Maarja Möller, Silja Miks, Madis Mäeorg, Peeter Rästas, Laura Niils, Hans Kristian Õis (külalisena).
„Karge meri” esietendub Rakvere teatri väikeses majas 15. märtsil 2024.
Seotud lood
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.