Enam-vähem sellised telefonid 1929. aastal olid, kuigi turule olid jõudnud juba ka moodsad, ilma vändata aparaadid. Foto: Tartu linnamuuseum
95 aastat tagasi käisid Rakveres suured kaablipanemistööd. Telefon muutus üha populaarsemaks ning telefoniomanike arv kasvas iga aastaga. Liinid ei pidanud aga koormusele vastu ning helistajad pidid kaua kõnejärjekorras ootama.
Täpselt 91 aastat tagasi, 3. märtsil 1931 jõudis Venemaalt vangilaagrist koju Palmsest pärit laevakapten Arnold Jalakas, kelle juhitud laeva oli Nõukogude Liit 1929. aasta sügisel kaaperdanud.
Teame ju küll – kui ilma vähegi on, tühjeneb Rakvere suvisteks nädalavahetusteks ning linnatänavatel võib näha vaid üksikuid inimesi ja autosid. 90 aastat tagasi olid asjalood sarnased, ehkki kahe vaba päeva asemel oli nädalas vaid üks – pühapäev.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.