Kui eelmisel nädalal pakkusid omavalitsusjuhid, et haridusleppele annab allkirja heal juhul viiendik linnadest-valdadest, siis tegelikult allkirjastab leppe heal juhul iga kaheksas omavalitsus.
Haridus- ja teadusministeerium andis uhkel teada, et 3. detsembri hommikuks on haridusleppe allkirjastanud kõik osapooled: õpetajad, koolijuhid, erakoolid ja osa kohalikest omavalitsustest. Kohalikel omavalitsustel on võimalik haridusleppega liituda 9. detsembrini.
Kuigi valdav osa volikogude liikmetest on seisukohal, et haridusleppes käsitletu on suures osas positiivne ja lepe sisaldab palju häid mõtteid, otsustas vaid üks vald leppe allkirjastada.
Haljala vallavolikogu otsustas 19. novembri istungil, et Haljala vald ei liitu haridusleppe sõlmimisega. Haridus- ja teadusministeerium edastas leppe omavalitsustele arutamiseks oktoobris ja seisukohta oodati novembri lõpuks.
Novembrikuu jooksul peavad kõik omavalitsused tegema otsuse, kas allkirjastada 9. detsembril hariduslepe või mitte. Mida leppele allakirjutamine või kirjutamata jätmine kaasa toob, on aga üsna segane.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.