Mihkel Kangur: miks meil on vaja rohepööret?

Autor: Mihkel Kangur • 6. juuni 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Mihkel Kangur on ökoloog ja poliitik.
Autor: Heiki Laan

Algab arvamusartiklite seeria, milles ökoloog Mihkel Kangur käsitleb rohepöörde teemat. Mihkel Kangur on Tallinna Ülikooli ökoloogia vanemteadur ja jätkusuutliku arengu dotsent ning Rakvere Riigigümnaasiumi õppe- ja arendusjuht.

Kuigi Euroopa roheleppe vastuvõtmisest on juba mõnda aega möödas, on selle küsitavaks pidamine veel laialt levinud. Euroopa Liit pole ainus, kes sellises võtmes oma tulevikku kujundamas. Ka USA-s on vastu võetud oma rohelepe - Green New Deal. Keskkonnahoiule orienteeritud initsiatiivid on nii Hiinal kui Indial, Jaapanil, Austraalial jne. Võime tõdeda, et kümmekond aastat tagasi tuleviku uurijate ja majandusteadlaste poolt välja käidud prognoos, et IT-põhise majanduskasvu järel saavad järgmiseks majanduse vedajaks rohetehnoloogiad, ressursitõhusus ja ökosüsteemide taastamist toetavad majandusvõtted, on realiseerumas.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!