Kas metsas suurt midagi tehes jõuab ikka tõotatud maale, kus Brüsselist voolavad rahajõed ja Suure Munamäe asemel on pudrumägi, küsib metsakasvataja Mart Erik.
"Metsa on mõtet majandada, kui puidule on turg. VKG okaspuu toorainel plaanitav puidu rafineerimise tehas ning Fibenolis kasutatav kase peenpuit annavad ruumi mõlemale," kirjutab metsakasvataja Mart Erik.
Foto: Tõnu Noorits
Eesti metsatööstus on jäänud mitme sõja pihtide vahele. Käimasolev sõda Ukrainas on purustanud sadu tuhandeid elusid. Ta on lõhkunud tavapäraseid võrgustikke ja koostööahelaid nii Euroopas kui terves maailmas.
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kaasab sel kevadel kuni 1700 inimest, et loetud nädalatega istutada metsa uuendamiseks paarkümmend miljonit uut puutaime.
Keskkonnaamet soovib karmistada looduskaitselisi piiranguid Natura aladel mitmel pool üle Eesti. Käsmu inimesed kutsusid eelmisel nädalal keskkonnaameti esindajad külla, et saada äpsemalt teada nende plaane ja tutvustada oma soove.
Timber.ee oksjonikeskkonna kaudu raieõiguse müünud perel tuli lõpuks metsafirmale Mapomets pea kogu raha tagasi maksta, summale lisandusid veel viivised, oma ja vastaspoole advokaadikulud ning kohtutäituritasud.
Eesti 200 hõlma all suurde poliitikasse jõudnud ja erakonna Lääne-Virumaa esinumbrina riigikogusse jõudnud ettevõtja Tarmo Tamm ei varja, et oli valimistulemuste selgumisel isegi üllatunud.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.