Rakveret juhib nüüd üheparteivalitsus – see ei näe kuigi hea välja

Autor: Aarne Mäe • 9. oktoober 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Rakvere linnavolikogu liikme Aarne Mäe sõnul ei ole see hea, kui võim koondub ühe erakonna kätte.
Autor: Erakogu

Nüüd on Rakveres üks erakond asju otsustamas ja see ei paista hea välja. Mitte ainult oma valijate petmise, vaid ka demokraatia suretamise pärast, kirjutab Rakvere linnavolikogu EKRE fraktsiooni liige Aarne Mäe.

Rakveres, nii nagu ilmselt enamikes kohalikes omavalitsustes, mängib erakondlikust kuuluvusest suuremat rolli inimeste omavaheline läbikäimine ja -saamine. Iseäranis, kui silmas pidada mõne mehe ja naise rännakuid ühest erakonnast teise ja teinekord ka kolmandasse, või koondudes kandideerima valimisliitudes.

Samal ajal on üsna paljud volikogude liikmed vaata, et eluaegsed, sest valijale meeldib tuntud nimi. Ja kohalik poliitik (kui nii võib üldse öelda) on tuntud. See tõik tagab küll teatud järjepidevuse ja stabiilsuse, kuid mõjub samas ka stagneeruvalt ega pane osalisi just liiga ebamugavalt tundma.

Kohalikku poliitikasse sukelduvad peaasjalikult linnas või vallas ka muul alal aktiivsed inimesed ning sestap on ka potentsiaalsed huvide konfliktid varnast võtta. Käiakse üsna õhukesel jääl, mille serval hiilivad korruptsioon ja käsi-peseb-kätt suhted.

Rakvere on ajalooliselt olnud kants, kus on ruulinud Isamaa, millisesse nimekirja on suudetud meelitada nii mõnigi tuntud kohalik tegelane. Lisaks sellele valimisteaegsed majasuurused reklaamid, mis teatud allikatest kinni taotakse ja nii see läheb.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!