Eesti Meediaettevõtete Liit ei toeta ministeeriumide katseid piirata senisest rohkem avalikku teavet ning leiab, et suurem salastamine ei ole avalikkuse huvidest lähtuv, seisab meedialiidu avalikus pöördumises.
- Pildil riigihangete register. Foto: Liis Treimann
Eesti Meediaettevõtete Liit leiab, et kehtiv avaliku teabe seadus, mille loomises said oma sõna öelda ka ajakirjanduse esindajad, toimib. Meedialiit märgib, et riigil on niigi juba suured võimalused infot salastada või kaitsta ning suuremat piiramist ei ole enam vaja.
Siinjuures toetab meedialiit nii õiguskantsler Ülle Madise kui riigikontrolör Janar Holmi seisukohti, et üldiseks kasutamiseks mõeldud teave peab olema kõigile ligipääsetav.
Meedialiidu hinnangul ootab demokraatlik ühiskond ajakirjanduselt infot ja oluliste teemade kajastamist. Avaliku teabe suurem salastamine aga piirab sõnavabadust ja suukorvistab ajakirjandust ning jätab ametnike otsustada, mida avalikkusega jagada ja mida mitte.
Tänu meediale on suur osa taasiseseisvunud Eesti suurematest tehingutest, protsessidest, otsustest ja valikutest olnud oluliselt läbipaistvamad kui mujal Ida- ja Kesk-Euroopas. Sellel kindlasti on olnud väga suur mõju Eesti kiirele arengule ja läbipaistvusele.
Meedialiit märgib, et on valmis avaliku teabe seaduse muutmisse omalt poolt panustama juba kaardistamise etapist peale. Meedialiit lisab, et on valmis ettepanekuid esitama, sest see seadus on ajakirjanike seisukohast väga oluline.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lugeja soovis teda, mida võib tööandja töövestlusel küsida? Kas tööandja võib küsida perekonnaseisu, laste või pere planeerimise kohta?
Ajakirjandusse on jõudnud mitmeid juhtumeid, kus ettevõtted saavad ametiasutuselt märgukirju või ettekirjutusi seoses valvekaamerate kasutamisega. Neid saab kasutada rahuliku südamega ja trahvi kartmata, kui ettevõtjatel on tehtud ära kodutöö, kirjutab advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Maarja Pild.
Andmekaitse inspektsioon saatis OG Elektrale hoiatuse ning kui ettevõte seda ei järgi, siis ähvardatakse kuni 20 miljoni euro suuruse trahviga.
Möödunud nädalal lekkisid Tapa vallavanema leidmiseks korraldatud avalikul konkursil end üles andnud kandidaatide nimed. Värbamisprotsessis andmete avaldamine on vastuolus andmekaitseseadusega ja võib konkursi korraldajale põhjustada ebameeldivusi.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.