Meedialiit ei toeta avaliku teabe suuremat salastamist

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 21. november 2023
Jaga lugu
Pildil riigihangete register.
Autor: Liis Treimann

Eesti Meediaettevõtete Liit ei toeta ministeeriumide katseid piirata senisest rohkem avalikku teavet ning leiab, et suurem salastamine ei ole avalikkuse huvidest lähtuv, seisab meedialiidu avalikus pöördumises.

Eesti Meediaettevõtete Liit leiab, et kehtiv avaliku teabe seadus, mille loomises said oma sõna öelda ka ajakirjanduse esindajad, toimib. Meedialiit märgib, et riigil on niigi juba suured võimalused infot salastada või kaitsta ning suuremat piiramist ei ole enam vaja.

Siinjuures toetab meedialiit nii õiguskantsler Ülle Madise kui riigikontrolör Janar Holmi seisukohti, et üldiseks kasutamiseks mõeldud teave peab olema kõigile ligipääsetav.

Meedialiidu hinnangul ootab demokraatlik ühiskond ajakirjanduselt infot ja oluliste teemade kajastamist. Avaliku teabe suurem salastamine aga piirab sõnavabadust ja suukorvistab ajakirjandust ning jätab ametnike otsustada, mida avalikkusega jagada ja mida mitte.

Tänu meediale on suur osa taasiseseisvunud Eesti suurematest tehingutest, protsessidest, otsustest ja valikutest olnud oluliselt läbipaistvamad kui mujal Ida- ja Kesk-Euroopas. Sellel kindlasti on olnud väga suur mõju Eesti kiirele arengule ja läbipaistvusele.

Meedialiit märgib, et on valmis avaliku teabe seaduse muutmisse omalt poolt panustama juba kaardistamise etapist peale. Meedialiit lisab, et on valmis ettepanekuid esitama, sest see seadus on ajakirjanike seisukohast väga oluline.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!