Valvekaameraid on võimalik kasutada ka ilma seadusega pahuksisse sattumata

Autor: Maarja Pild • 9. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Ajakirjandusse on jõudnud mitmeid juhtumeid, kus ettevõtted saavad ametiasutuselt märgukirju või ettekirjutusi seoses valvekaamerate kasutamisega. Neid saab kasutada rahuliku südamega ja trahvi kartmata, kui ettevõtjatel on tehtud ära kodutöö, kirjutab advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Maarja Pild.

Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Maarja Pild selgitab, milliseid nõudeid peavad ettevõtjad ja korteriühistud valvekaamerate kasutamisel jälgima, et neid ei ähvardaks sunniraha või trahv.
Autor: Olga Makina

Viimati kirjutas Lääne-Virumaa Uudised andmekaitse inspektsiooni märgukirjast Oleg Grossi ettevõtetele seoses sellega, et ühe Grossi Toidukaubad kaupluse juhataja oli väidetavalt jälginud turvakaameratest oma töötajaid ja kliente ilma õigusliku aluseta. Inspektsioon juhtis ettevõtte tähelepanu ka sellele, et ebaseadusliku andmetöötluse eest võivad trahvid ulatuda 20 miljoni euroni. Ometi on võimalik valvekaameraid kasutada ka rahuliku südamega ning trahvi või sunniraha kartmata.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!